Aktuálne Dobré rady 

Navštívte najdlhší vinný bar v Rakúsku

Len hodinu cesty od Bratislavy sa nachádza región Thermenregion Wienerwald, kde si môžete užiť netradičnú turistiku a ochutnávky všetkého, čo sa vyrába z hrozna. Počas tohto víkendu sa v rámci podujatia Pôžitkárska míľa predstaví za najdlhším vínnym barom v Rakúsku viac ako 80 vinárov.  

Najdlhší vínny bar na svete s dĺžkou 10 kilometrov nájdete počas prvých dvoch septembrových víkendov medzi mestečkami Mödling a Bad Vöslau. Vína, burčiaky i hroznové šťavy môžete ochutnať uprostred kopcov, viedenských lesov a viníc. Záujemcovia o toto podujatie sa môžu z nádražia Südbahn odviezť traktorom či vláčikom a dopriať si tak netradičnú jazdu krajinou.

 

Pôžitkárska míľa nebude len o výborných mokoch z hrozna, ale aj o skvelom jedle, grilovaných rebierkach, rybách, tradičných koláčoch, regionálnych výrobkoch a domácich produktoch. Dobré víno či burčiak v kombinácii s dolnorakúskou kuchyňou je skvelou kombináciou, ktorú ocenia všetci gurmáni. Ochutnať budete môcť rôzne odrody „moku pravdy“ – napríklad Zierfandler, Rotgipler, Modrý Portugal či Svätovavrinecké.

Putovať, ochutnávať a užívať si môžete aj s priateľmi. Dva dni pôžitkov a dve noci v príjemnom prostredí nie príliš vzdialenom od hraníc budú nezabudnuteľným zážitkom pre každého návštevníka. Pre záujemcov o Pôžitkársku míľu je pripravené ubytovanie v dvojlôžkovej izbe v partnerskom podniku podľa vlastného výberu.

 

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články