Najčítanejšie Zaujímavosti 

Návod na život. Existuje?

Odpoveď úplne spontánne si ma našla po dni žitom v RAdosti a uvoľnení. A vlastne ani neviem, či som si túto otázku vedome položila. Dni na etikoterapeutickom zážitkovom seminári v Thajsku sú najmä o tom, aby sme zručnosti, ktoré sme sa naučili v škole etikoterapie, dávali do praxe. Takým prirodzeným spôsobom v prostredí, ktoré je bezpečné a podporujúce. Medzi moje naj – obľúbené zručnosti patria uvoľnenie a prijatie.

Obe tieto zručnosti mi prinášajú pokoj do duše, učia ma byť trpezlivou a RAdostnou. Dni v Thajsku sú o RAdostnom žití aj v náročných témach AKO SPRAVNE ŽIŤ, ABY SME MOHLI SPRÁVNE ZOMRIEŤ.

Jeden môj deň bol mimoriadne radostný a spontánny. Ráno modlitba pod korunami paliem, ovocné raňajky, objímajúce teplé more, hrabanie sa v piesku na pláži či objavovanie prírodných materiálov na tvorenie, večer film Okom boha Hóra… A PRIATELIA.

„Dôveruj,“ povedal mi jeden z mužov na seminári a ani som sa nenazdala, v objatí ma vysadil na hojdačku. Dôveruj – znelo mi stále v ušiach, a tak bol deň o dôvere, smiechu, RAdosti, uvoľnení…

Všetko sa vo mne spojilo a ráno po takomto dni ma vyhodilo veľmi skoro z postele – veď mám návod na život!!! A celkom jednoduchý: ŽIŤ SVOJ ŽIVOT V CNOSTIACH JEDNOTLIVÝCH ZNAMENÍ. Totiž – všetci máme v sebe všetkých dvanásť znamení zverokruhu a keď im dovolíme pochopiť ich dary, môžeme tieto dary žiť. Jednoduché presne tak, ako spieva Jano Svetlan Majerčik v jednej piesni – vesmír je jednoduchý, chi, chi a človek zložitý, vesmír je zložitý a človek jednoduchý, chi, chi… a zaznela mi aj druhá jeho pieseň – Dvanásť znamení… Aké jednoduché, žiť svoj život správne, veď stačí žiť cnosti/dary jednotlivých znamení, ale…

…ale sme ľudia, ktorí si priniesli do života mnoho osobných neukončení, a tak sa učíme žiť a v uvoľnení prijímať to, čo sme si do tohto života namiešali.

Celý nový deň mi šli hlavou ďalšie nápady pretavené cez vnútro a moje srdiecko volalo ÁNO. Áno životu vo všetkých jeho možnostiach. Večer sme ukončili s dievčatami-žienkami v tanci na pláži. Bosonohé. RAdostné. Uvoľnené. Výskajúce. Víly… a vraj sa k nám na ďalší večer pridajú aj muži zo skupiny s mužským tancom. Tešíme sa.

Vaša Sarita

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články