Najčítanejšie Predstavujeme vám 

Najstaršia kamionistka už napiekla 21 druhov vianočného pečiva

O pani Jarmile Zacher Pajpachovej ste už určite veľa počuli. Je držiteľkou slovenského rekordu – najstaršia kamionistka a v 65 rokoch napísala svoju prvú knihu Môj život kamionistky

Môj život bol veľmi ťažký a zložitý. Otec alkoholik sa o nás nestaral. Vydávala som sa veľmi mladá. Môj prvý manžel zomrel, keď som mala 20 a pol roka a dve malé deti. Dcérka mala len 6 týždňov. S druhým manželom som mala ďalšieho syna, ale sme sa rozišli. Ďalšie, veľmi smutné obdobie som mala, keď mi zomrela dcérka. Potom som sa tretíkrát vydala. Zobrala som si oveľa mladšieho muža. Ako 55-ročná som si spravila vodičský preukaz na kamión.

Život ju veľa naučil. Je to veľmi starostlivá žena. A teraz len pečie, pečie a pečie.

Zatiaľ mám na Vianoce napečených 21 druhov. Snažila som sa ich vyfotografovať všetky, ale mám malý stôl. Nezmestili sa. A to nie je všetko. Idem piecť ešte tri druhy rolády, grilažky, orechové košíčky a klasické záviny – orechový, makový a tvarohový a potom ešte uvidím, do čoho sa pustím. Niečo porozdávam ľuďom blízkym môjmu srdcu. A zvyšok si vždy berie môj úžasný manžel do práce. Takto to funguje každý rok. Mám z toho radosť. Prajem vám všetko dobré a nech vám to pečie Superbabky.

My už máme aj stromček

Vaša Jarmila

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články