Aktuálne 

Monika Beňová, poslankyňa Európskeho parlamentu

Členstvo v EÚ je pre Slovensko nenahraditeľné. Príkladom je až 80 percent verejných investícií financovaných zo zdrojov Únie.

EÚ vznikla ako mierový projekt a mier má vo svojej DNA. Je nesprávne, že sa z diskusií o bezpečnosti v Európe úplne vytráca a nahradili ho zbrane. Mier je pritom kľúčový, nakoľko bez jeho garancie v Európe, nemôžeme hovoriť o budúcnosti našich detí a krajiny.

Súdržnosť Únie si vyžaduje ukončenie snáh o obmedzenie práva veta. Jednomyseľné hlasovanie podporuje hľadanie kompromisov. Takáto dohoda vytvára predpoklad, že bude rešpektovaná a nebude sa obchádzať. Obmedzenie práva veta by prinieslo ohrozenie suverenity a prehlbovanie sporov. Bol by to začiatok konca Únie.

V EÚ musíme spolupracovať a vzájomne sa rešpektovať aj napriek rozdielnym názorom. Nová Komisia musí prestať podnikať kroky proti krajinám, ktoré majú iný pohľad na riešenie ťažkých otázok ako je nelegálna migrácia alebo za to, že odmietajú vojnu a naopak chcú spraviť všetko pre mier na Ukrajine.

Otvorené hranice a voľný pohyb osôb sú pre Slovákov jednou z najoceňovanejších vymožeností EÚ. Schengen preto musí byť funkčný a bez obmedzení, ktoré sme zažívali v uplynulých rokoch.

V globálnom súperení mocností potrebujeme konkurencieschopnú Európu. To nie je možné likvidačnými opatreniami pre priemyselníkov a poľnohospodárov, ktoré prijímala končiaca Komisia. Nedovolíme ďalej ničiť priemyselné a poľnohospodárske podniky. Ekologické ciele musia byť v súlade s hospodárskymi záujmami a nie si protirečiť.

Objednávateľ: SMER – sociálna demokracia, Súmračná 3263/25, 82102, Bratislava, IČO: 31801242

Dodávateľ: Agentúra SMER, s.r.o., Súmračná 25, 821 02, Bratislava, IČO: 35775726

 

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články