Ako to robím ja Aktuálne 

Moje muškáty tri mesiace od zasadenia

Ťahavé muškáty sadím vždy do špeciálneho substrátu na ťahavé muškáty. Hrantíky musia byť s dvojitým dnom, len tak ich môžete správne polievať. Do jedného hrantíku zasadím 4 kvalitné priesady.

Okolo každej priesady napichám 3-4 hnojivé tyčinky a zalejem vodou. Tri týždne, kým sa dobre nezakorenia, polievam zvrchu a do každej zálievky pridávam hnojivo na ťahavé muškáty.

Vlaňajšie

Po troch týždňoch už môžem vodu nalievať do otvorov na hrantíkoch, muškáty sú už dostatočne zakorenené a vedia  si vodu ťahať zo dna hrantíkov. Krásne sa rozrastajú, začínajú kvitnúť a robiť mi veľkú radosť!

Presne 27. apríla som sadila moje muškáty do hrantíkov a na vašu žiadosť som vám takto v našom magazíne radila, ako ich pestovať, aby narástli až po zem. Dnes sú už veľmi pekné, ale nie sú zatiaľ až po zem. Na to majú ešte mesiac. Starám sa o ne dobre, aby prežili aj tieto veľké horúčavy. Zálievka každý druhý deň spolu s hnojivom na ťahavé muškáty. A to je všetko, čo odo mňa potrebujú! Akurát som trošku sklamaná obchodníkmi, lebo kupujem len červené a vyrastú aj ružové. Tie majú vždy menej kvetov.

 

 

Libuša Sabová

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články