Najčítanejšie Pre zábavu 

Chceli by ste byť znovu mladí?

Ako sa cítite vo svojom veku? Lepšie ako za mlada? Každý má to svoje. Niekto je spokojnejší, vyrovnanejší. Spravidla ten, ktorý sa aj na starnutie dokáže pozerať s humorom. Iný si zase len nahovára, že mu je lepšie, aby sa tak trochu utešil. Ja osobne som spokojná a mám na to niekoľko dôvodov.

I keď ma moja práca veľmi bavila a nemusela som každé ráno skoro vstávať a za každého počasia utekať na šiestu do práce, predsa len tam boli aj ľudia, ktorých som nemusela, šéfovia o inteligencii ktorých som nemala bohvieakú mienku a boli aj chvíle, keď sa mi naozaj nechcelo, ale musela som. Teraz už nič nemusím. Nie je to úžasné? Prežívam obdobie, kedy už veľa vecí nemusím, ale ďalšie zase môžem a to je veľmi fajn.

Súčasní seniori ešte vedia, čo je to súkromie. Náš život sa neodohrával na internete. Svoje fotografie máme v albumoch, nevisia na facebooku. Dnešní mladí ľudia všetko riešia na internete. Takpovediac v priamom prenose zdieľajú svoje pocity, radosti, úspechy i neúspechy, lásky, rozchody. Nám internet pomáha, nie sme jeho otroci.

Máme už svoj okruh priateľov, ktorým naozaj môžeme dôverovať, s ktorými sa radi stretávame, lebo vieme, čo môžeme od nich očakávať.

Pani móda. Radi si pozrieme módnu prehliadku, ale aby sme lietali od jedného nákupného centra k druhému, dookola vyberali, skúšali, len aby sme mali tie najmódnejšie veci, to veru už nie. V našom živote sme nosili krátke minisukne, ale aj dlhé maxisukne, široké i úzke nohavice, topánky na tenučkých ihličkách, ale aj na tých najhrubších podpätkoch. Dnešný módy biznis sa nás už netýka. Máme radi kvalitné a elegantné veci, ktoré nevypadávajú zo skrine.

Cestovanie. Že sme nemohli cestovať? Vynahradili sme si to po roku 1989. Splnili sme si svoje dovolenkové sny a že sme nevideli celý svet, to nás už netrápi. Spokojnejší sme na nejakom kľudnom týždennom pobyte pri najbližšom mori a hotovo!

Čo je veľmi dôležité, nie sme rozmaznaní. Vieme vyžiť aj z mála. Mnohé naše domácnosti sú  akési bezodpadové technológie. Vieme zúžitkovať skoro všetko. Potraviny nevyhadzujeme, ale zamrazujeme, vodu, elektrinu šetríme.

Vyrovnali sme sa s tým, že lepšie to už nebude. Že na bruchu už nikdy nebudeme mať tehličky, vlasy už nebudú kvalitnejšie, nech urobíme čokoľvek a vrások sa už nikdy nezbavíme.

A  ďalšie dôvody? Tie si už doplní každý sám.

Libuša Sabová

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články