Ako to robím ja Dobré rady 

Moje muškáty dva mesiace od zasadenia

Ťahavé muškáty sadím vždy do špeciálneho substrátu na ťahavé muškáty. Hrantíky musia byť s dvojitým dnom, len tak ich môžete správne polievať. Do jedného hrantíku zasadím 4 kvalitné priesady.

Okolo každej priesady napichám 3-4 hnojivé tyčinky a zalejem vodou. Tri týždne, kým sa dobre nezakorenia, polievam zvrchu a do každej zálievky pridávam hnojivo na ťahavé muškáty.

Vlaňajšie

Po troch týždňoch už môžem vodu nalievať do otvorov na hrantíkoch, muškáty sú už dostatočne zakorenené a vedia  si vodu ťahať zo dna hrantíkov. Krásne sa rozrastajú, začínajú kvitnúť a robiť mi veľkú radosť!

Presne 27. apríla som sadila moje muškáty do hrantíkov a na vašu žiadosť som vám takto v našom magazíne radila, ako ich pestovať, aby narástli až po zem. Dnes sú už veľmi pekné, ale nie sú zatiaľ až po zem. Na to majú ešte dva mesiace. Starám sa o ne dobre, aby prežili aj tieto veľké horúčavy. Zálievka každý druhý deň spolu s hnojivom na ťahavé muškáty. A to je všetko, čo odo mňa potrebujú! Akurát som trošku sklamaná obchodníkmi, lebo kupujem len červené a vyrastú aj ružové. Tie majú vždy menej kvetov.

 

 

Libuša Sabová

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články