Dobré rady Najčítanejšie 

Moje druhé meno je Radosť zo života, aj napriek všetkému, čo sa okolo nás deje!!

To, čo sa okolo nás deje, to je chaos v priamom prenose. Prichádzame o životnú pohodu, istoty, slobodu. Je pochopiteľní, že mnohí na to reagujú, niektorým to spôsobuje frustráciu, iným možno depresiu. Ale a to by som tu chcela zdôrazniť, nedajme si zobrať radosť zo života. Ako som sa stala riaditeľkou DSS, tak to vidím na klientoch, s ktorými som teraz denne v kontakte. Sú chorí a niektorí veľmi. Sú starí a niektorí dokonca veľmi. Majú za sebou ťažké životy, niektorí dokonca veľmi. A napriek tomu sa dokážu smiať. Vedia prežívať radosť z maličkostí. Napríklad z misky dobrého kompótu, na ktorý mali chuť. Z hudobného posedenia, pri ktorom počúvajú Karla Gotta. Dokonca sa tešia aj z toho, keď sa pri nich len pristavím a pohladím im ruku. Vidíte, vlastne stále sa máme od nich čo učiť. Napríklad aj z tej radosti z maličkostí. Majme teda radosť zo života. Nech je, aký je, ale stále je! Radosť zo života nám nemôže nikto vziať.

Porozprávajte trošku o rodinnom, živote, rodinné zázemie, deti….

Rodinné zázemie je dôležité pre každého. Nie je podstatné, či je doma manželka, manžel, a koľko detí, ale skutočnosť, že máme s kým zdieľať. Máme oporu a sme oporou, máme koho ľúbiť a sme ľúbený, máme sa o koho starať a aj o nás je postarané. Sme párové stvorenia, na to netreba zabúdať. Preto, ak niekto tvrdí, že mu samota vyhovuje a nikoho nepotrebuje, je zrejmé, že je to len jeho obrana, snaha  zakryť neúspech z toho, že sa mu nepodarilo nájsť k sebe druhú polovičku pomaranča. Ja chvalabohu mám rodinu a máme aj syna. A chvalabohu, všetko funguje ako má.

Ako zvládate krízové situácie?

V zásade veľmi dobre. Čím väčší je problém a čím napätejšia je situácia, tým viac sa mobilizujú moje dobré vlastnosti – rozvaha, logické uvažovanie, pohotové reakcie. Nie, nerobím si srandu, naozaj to tak je.

Ako relaxujete?

Mám rada vodu, prírodu, cestovanie. Ak sa dá, doprajem si všetkého vrchovato.

Myslíte si, že ste supermama?

Každá milujúca matka, ktorá ale popri svojej neskutočnej a bezhraničnej materinskej láske nestráca zdravý rozum, je supermama. Verím, že takou som.

Ste krásna žena a vôbec neriešite kilá. Máme veľa takých čitateliek, dodajte im prosím trošku sebavedomia a vôbec takej pohody, optimizmu, aký z vás vyžaruje.

Sebavedomie chýba mnohým ženám. Zvyčajne je príčinou ich životná skúsenosť. Neboli prijaté, boli spochybňované, alebo nemilované, alebo podvádzané, alebo urážané a ponižované, alebo všetko dokopy. Nenašiel sa nik, kto by im povedal, že vidí ich krásu a teší sa z toho, že sú. Takže takto to asi nevyriešime, chce to viac práce. Ale aspoň jeden odkaz – rešpekt iných prichádza až potom, keď sa naučíme rešpektovať samých seba. Aj láska iných prichádza od momentu, kedy sa naučíme ľúbiť seba.

Máte nejaké svoje životné motto, životnú filozofiu?

Neviem, či by som to nazvala filozofiou, ale fakt je, že z niektorých vecí neustúpim. Rodina je na prvom mieste. Ľudí neodsudzujem, kto mi nevyhovuje, toho nevyhľadávam, ale ďalej to neriešim, nekomentujem. Mám rada život, radosť zo života je moje druhé meno. Mám úctu k ľuďom, ktorí majú v sebe niečo magnetizujúce, sú múdri a sú ochotní o svoju múdrosť sa podeliť. Zbožňujem humor, smiech, za slzy sa nehanbím.

Pani Renáta si vie urobiť žart aj zo seba. Na facebooku uverejnila aj takýto status:  Skoro ako ja. Gracie Giacomo Ghilardini

Za rozhovor ďakuje Libuša Sabová

 

 

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články