Najčítanejšie Predstavujeme vám 

Moja jar. V prírode, ale aj na duší. Píše Mária Lazoríková.

Je obdobím kvetov a radosti z prichádzajúceho tepla, hry farieb, ktoré naša príroda ponúka. Je to fascinujúca premena zdanlivo neživej prírody v prírodu plnej sily, farebnosti a života v nej. Preto aj prichádzajúcim vekom ju vnímam akosi intenzívnejšie ako ostatné ročné obdobia.


Symbolizuje začiatok nového života a stále sa opakujúceho cyklu. Už prvým kvitnúcim symbolom je vznešená magnólia, ktorá mne vyčarí prvý úsmev, či radosť na tvári. A pod ňou a všade inde vykuká žltý kvietok púpavy lekárskej, ktorej kvet ráno sa otvára a večer na dobrú noc ide spať a sa zatvára. Skorú jarnú premenu doplňujú hýrivými farbami hrdo vztýčené tulipány.

Túto atmosféru prenášam aranžovaním jari aj do svojho domova, kvetmi. K tomuto jarnému občerstveniu stačí slnečné počasie, dobrá káva, pozitívne myšlienky, modrá obloha i príjemný vánok. Ak vtedy otvorím dvere svojho srdca, spoznám ako cítiť potešenie, ktoré je tak intenzívne, až ma udivuje. Myslím, že všetky tieto jarné dojmy majú súvis aj s ročnými obdobiami života. I preto sa tak radi vraciame k tejto úžasnej atmosfére.
Altánok pri dome sa stáva našou druhou obývačkou, počas teplých jarných a letných dní. Aj on dostal po zime nový šat v podobe zácloniek, ktoré zdobia okienka. O to viac sa teším obrusu, ktorého zo spodnej časti zdobí bohatá, ručne vyšívaná bordúra pestrofarebných lúčnych kvetov, ktorý mi darovala a ručne vyšívala moja svokra. Je to môj klenot, ktorý si veľmi šanujem, pochvaľujem a obdivujem. Prestieram ho na sviatočné chvíle s milou spomienkou.

Aj svoj jarný šatník dopĺňam farebným oblečením t.j. doplnkami inšpirovanými farbami prírody.

Myslím, že aj takýmto spôsobom súzvuku s prírodou si vieme vylepšiť svoje duševné zdravie.

Text a foto Mária Lazoríková

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články