Najčítanejšie Vzťahy 

Môj život sa začal po päťdesiatke. S mojim manželom som sa zoznámila cez zoznamku

S manželom som sa zoznámila na zoznamke, potom sme sa pol roka rozprávali cez skype, lebo bol v zahraničí. Neviete si predstaviť, ako som sa vždy tešila z práce domov na tento rozhovor. Pomaly sme sa zbližovali a potom priletel z dlhodobého pracovného pobytu v zahraničí. Bolo to pred 10 rokmi a odvtedy sme spolu šťastní. Môj života sa začal v päťdesiatke.

Eva

Mala som 54 rokov, keď som si svojho manžela našla cez zoznamku. Pred tým som bola takmer 18 rokov vdova. Teraz som zamilovaná manželka, matka, babička ( máme spolu dve deti 4 vnučky a dvoch vnukov.) Som šťastná žena! Nebojte sa začať odznovu aj keď už máte päťdesiat.

Marta

Dobré rady, ako si nájsť partnera na zoznamke 

Hľadajte predovšetkým zoznamky pre zrelých ľudí. V našom veku je už totiž spoločenský kruh zúžený. Navyše mnohí sa po dlhých rokoch samoty naučili žiť single a na tento stav si zvykli. Napriek tomu väčšina z nás túži po spoločnosti a chce si nájsť partnera, s ktorým by mohli spoločne zdieľať život. Za pokus to určite stojí. Keď si už vyberiete zoznamku, musíte si vytvoriť profil. Dôležitá je vaša fotografia. Vyberte si aktuálnu, nie  rozmazanú, na ktorej bude zreteľné vidieť vašu tvár a hlavne oči. Pravdepodobne vás bude kontaktovať veľa nápadníkov. Nemusíte odpovedať každému. Ak budete mať primerané očakávania, je dosť možno, že budete môcť chatovať so zaujímavými ľuďmi a možno aj stretnúť toho správneho partnera.

Všetci sme počuli hororové príbehy o mužoch, ktorí podvádzajú svoje ženy na zoznamkách. To je realita, ktorú musíme brať do úvahy, preto je dôležité hlavne zo začiatku nedávať o sebe veľa informácií. Neposkytujte svoje telefónne číslo, ani iné osobné informácie.

Čo sa mužom nepáči na rande

Poznám prípad, keď si moja kamarátka, slobodná žena vo veku 58 rokov, majiteľka firmy, našla svojho životného partnera na zoznamke po tom, čo si z profilu odstránila fotografie, na ktorých vyzerala veľmi prísne. To znamená, že musíte vziať do úvahy, že muži na zoznamke nemajú radi, keď ženy:

  • neukážu svoju fotografiu, ale niekoho iného
  • na fotografii sú zamračení
  • fotky so slnečnými okuliarmi
  • keď na fotografii držíte v ruke fľašu, pohár alkoholu alebo krígeľ piva,
  • fotografie v exotickom oblečení, alebo zvláštnych pózach,
  • fotografie v príliš odhaľujúcom, alebo vyzývavom oblečení,
  • zverejniť veľa svojich fotografií (toto je znak toho, že sa príliš milujete),
  • ak dávate o sebe veľmi málo informácií,
  • ak píšete emocionálne, s veľkými písmenami, s výkričníkmi a s otáznikmi,
  • a hlavne, keď píšte s chybami

Posledná rada

Po rozhovoroch s mužmi na zoznamkách môžete očakávať aj sklamanie, to sa stáva mnohým. Nebuďte naštvaní! Možno váš čas ešte neprišiel a po určitom čase skúste znova. Možno ešte nie ste pripravení, neviete, čo chcete. Začnite až keď si to dokonale ujasníte. Život po päťdesiatke by sa nemal niesť pod heslom „Všetko je preč“. S vašou túžbou a aktivitou to môže byť čas romantiky a čas ľahkej komunikácie s príjemným spoločníkom. Vyzbrojení tými správnymi vedomosťami a užitočnými tipmi zahoďte pochybnosti a dôvody, prečo by ste sa nemali zúčastňovať online zoznamiek. Zaregistrujte sa na zoznamkách, bavte sa a zostaňte v bezpečí!

Spracované podľa Ľudmila Jakubovich, 63 rokov, psychologička

foto Pexels

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články