Aktuálne Predstavujeme vám 

Modré z neba. Príbeh o nezdolnej mladej žene v čase prohibície

Modré z neba je skvelý román plný akcie, ktorý sa odohráva v období americkej prohibície, kedy bol zakázaný predaj i konzumácia alkoholu. Nechýbajú mŕtve telá, zrady a intrigy, nečakané zvraty… Divoký a inteligentne napísaný príbeh, ktorý vás očarí.

Sallie Kincaidová je dcéra najdôležitejšieho muža v malom meste, prezývaného Vojvoda. Prišla na svet na prelome 19. a 20. storočia do života plného pohodlia a privilégií. Celým telom aj dušou zbožňuje svojho otca.

Najrýchlejšie dievča na svete. To budem ja.
Rozhodla som sa tak dnes ráno. Vonku ani nemohlo byť krajšie. Slnečno, ale nie príliš horúco, obloha plná bielych mrakov, ktoré pripomínali nadýchané knedličky. Vtáky vyspevovali opreteky a všade poletovali drobné žlté motýle. Práve som si zapínala námornícku rovnošatu a obúvala si topánky, keď sa otvorili dvere. Bol to môj ocko.
Vojvoda. Tak ho každý volá.

Keď sa Vojvoda po smrti jej matky znovu ožení, narodí sa mu vytúžený syn. Eddie je však na rozdiel od Sallie veľmi plachý a citlivý, a preto sa jeho sestra rozhodne, že z neho vykreše takého muža, akým je ich otec.
Ešte však ani poriadne nezačne a prihodí sa im nehoda, ktorá ohrozí Eddieho život, a tak iba osemročnú Sallie vyženú z domu k tete Faye. Z prebytku sa ocitne v prostredí absolútneho nedostatku.

Po deviatich rokoch sa Sallie vracia odhodlaná vybojovať si svoje miesto v rodine. Zistí, že je to oveľa zložitejšie, ako čakala. Ocitne sa vo svete rozbrojov a bezprávia, odhalí tajomstvá a škandály, ktoré sa skrývajú v tieňoch rodného Veľkého domu. Napokon prevezme úlohu odvážnej, občas aj ľahkovážnej pašeráčky whisky.

Modré z neba je strhujúci román oceňovanej autorky bestsellera Sklený zámok; príbeh o nezlomnej mladej žene počas prohibície vo Virgínii. Je ako divoká jazda v časoch zákazu konzumácie alkoholu a zmien na americkom Juhu, kde si pouliční predavači, predajné ženy a spiatočnícki moralisti berú svoje tajomstvá so sebou do hrobu.

„Jeannette Wallsová vo svojej protagonistke Sallie Kincaidovej vytvorila moju novú obľúbenú literárnu postavu. Je priebojná, odvážna, nezdolná a plná humoru aj napriek Éažkostiam – alebo možno práve vďaka nim,“ napísala Jennette McCurdyová, autorka bestselleru Som rada, že mama zomrela.

Text a foto Milan Buno

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články