Najčítanejšie 

Meditácia ako možný nástroj pre pokoj duše

Dostali ste výzvu na meditáciu 4. alebo 5. apríla ráno o 4.45 hodine s cieľom:

Navrhujem, aby sme sa naozaj v dané ráno jedného alebo druhého dňa, alebo po oba dni,  stíšili v modlitbe za schopnosť prijať situáciu takú, aká je a prijať ju v sebe, doma, vo svojom meste či dedine, na Slovensku, v Európe, na celej Zemi či v celom vesmíre. Skúsme pokorne a v tichej modlitbe ospravedlniť sa všetkým bytostiam, celej Zemi i Vesmíru za to, čo sme im vedome alebo nevedome spôsobili, poprosme o odpustenie a s vďakou, láskou žehnajme všetkým pokoj v duši.

Stíšenie, meditácia, modlitba majú obrovskú silu a ak sa cez ne spojíme približne v rovnakom čase, ich sila bude ešte výraznejšia. Chvíle modlitieb budú tak našim časom liečivého i podporného ticha. Ticha cez ticho v mysli, ticho v slovách, ticho v konaní. Jednoducho ticho.

Prečo navrhujem ticho? … lebo Zemi i Vesmír si momentálne upratujú svojím spôsobom. Pochopili, že my ľudia sme sa dostali hlboko do slepej uličky a potrebujeme sa z nej liečivo dostať, tak nám pripravili cestu von.

My sme doteraz mnohé veci alebo možno aj všetky riešili bojom – boj proti rakovine, boj proti všetkým chorobám, boj proti starobe, boj proti znečisteniu planéty, boj proti lykožrútovi, boj proti tomu i onomu. Dokonca chceme bojovať teraz aj proti koronavírusu. My sme nepochopili, že boj nikam nevedie, že niet v ňom víťaza. Zem, Vesmír vedia, a tak nás dostali na kolená. Všetkých. Niekto na nich kľačí ako obeť, chúďa, väzeň, iný pokorne, s rešpektom a pochopením.  Ako si na tom Ty?

Koronavírus som v horoskope na rok 2020 nevidela. Hovorím, že nemám vešteckú guľu a neviem veštiť, no postavenie planét, najmä  pomalých planét Pluta a Saturna v Kozorožcovi, signalizovali, že sa nám osudovo vráti do života to, čo sme nezvládli, hoci sme si pyšne o sebe mysleli, že môžeme všetko, že sme pánmi tvorstva… a hľa, jeden okom neviditeľný vírus celý svet dostal na kolená. Dobre či zle? Nesúdim, ale viem, že sme dostali možnosť reparátu cez zmenu hodnôt, cez skromnosť, vnútornú disciplínu, cez pokoj duše. Viem, že to zvládneme. Takéto zoskupenia planét, aké žijeme momentálne, sme už niekoľkokrát vo svojich dejinách zvládli. Dáme to aj teraz, lebo sa vďaka situácii vraciame domov, do svojej duše.

V týchto dňoch sa každému z nás ešte viac či menej tvrdohlavo otvára aj osobná téma rodových záležitosti. Čo si nezvládla/ nezvládal Ty a Tvoji predkovia, vstupuje Ti do života vo forme strachov, bezmocnosti, ľútosti, prázdnoty či sebadeštrukčných programov. Keď sa na všetko pozrieš aj z tohto uhľa pohľadu, zistíš, že všetko so všetkým súvisí. Koronavírus, Tvoje strachy, Ty… A tak si uprac, prosím, v sebe, podporíš upratovanie na celej Zemi, podporíš to, aby svet aj vďaka Tebe bol krajším, bezpečnejším a zdravším prostredím pre život.   Pokojne aj tichou meditáciou v týchto dňoch.

Vaša Sarita Poliaková

Foto Pixabay.com a Sarita Poliaková

 

 

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články