Krása 

„Len silné ženy nosia veľké šperky,“ hovorí Jacqueline Rudavský, ktorá práve pokrstila knihu fotografii so svojimi umeleckými dielami

„Tento umelecký projekt a knihu sme vytvárali štyri roky a všetko prebiehalo takým neinvazívnym a prirodzeným tempom. V knihe sú moje priateľky, kamarátky kamarátok, ale aj ženy, ktoré som stretla náhodne.

Očarili ma svojou osobnosťou a tak som ich oslovila, či by sa nestali súčasťou knihy. Celý projekt reprezentuje silu ženskosti, ktorá je krehká a neuchopiteľná veličina.

Silná žena je výnimočná, vznešená a múdra bytosť. Jej sila sa môže ukrývať v empatii, súcite, láskavosti, ale tiež vo vášni, entuziazme, alebo odhodlaní prekonať prekážky a robiť niečo zmysluplné. Výnimočná žena môže byť zraniteľná, no napriek tomu z jej pohľadu žiari zvláštna sila,“ hovorí Jacqueline Rudavská.

Krásna ženská bytosť je v projekte spojená s tvorbou umeleckého šperku väčších rozmerov. V šperkoch sa spájajú kovy, koža, recyklovaný plast, kameň, alebo aj drôty. Celé sa to uzatvorí skrutkami a maticami, ktoré dodávajú šperkom originálny rukopis, čím sa stáva každý kúsok jedinečný. Šperky pôsobia majestátne ako ženskosť, ktorá je spojená s ich tvorbou.

Krst tohto diela bol naozaj veľkolepý. Uvádzala Oľga Záblacká a program spestrili mnohí zvuční umelci.

Z ďalekej Ameriky prileteli aj dve krásne dámy. Herečku Janu Kolesárovú poznáte hlavne z českých seriálov a atraktívnu Dagmar si možno budete pamätať  z televíznej hry Stanislava Štepku Ženské oddelenie s nezabudnuteľnou Katarínou Kolníkovou.

Jasqueline Rudavsky venuje túto knihu svojej dcére Therese, ktorá tak, ako mnohé dievčence v jej veku, niekedy neverí vo  vlastnú krásu. Napriek tomu však všetky mladé ženy sú originálne ako šperk. Musia byť ale silné, aby mohli byť výnimočné a úspešné v nejakej oblasti a vo svojich životoch.

Jacqueline Rudavský

Foto Ondrej Rudavský, Michal Stifter

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články