Moje bývanie 

Kúpeľňa ako oáza pokoja? Prečo nie? S akustickou penou je to možné

Kúpeľňa je miestom, kde sa začína a končí náš deň. Je to súkromný priestor, kde hľadáme a vytvárame si ideálne podmienky na relaxáciu a pohodu, či už po dlhom dni v práci alebo pri ranných prípravách na ten ďalší. To, čo však môže tento pokoj narušiť, je možný hluk z okolia. Izolácia v podobe akustickej peny by preto mohla predstavovať skvelé riešenie.

Prečo by mal byť práve priestor kúpeľne izolovaný pred hlukom?

Okrem spálne, je na vytvorenie príjemnej pokojnej atmosféry ďalším najviac využívaným priestorom nehnuteľnosti kúpeľňa. Avšak, hluk z okolia alebo od susedov cez tenké steny a priečky môže takýto relax veľmi rýchlo narušiť.

Ak je preto pred vami renovácia tejto miestnosti, okrem obkladov, ktoré sa postarajú o štýlový dizajn vašej obľúbenej kúpeľne, je nutné myslieť aj na odhlučnenie stien a podlahy.

Dokonca aj samotné obklady v tej najvyššej kvalite a z dolných materiálov dokážu zvýšiť hrúbku konštrukcie a izolovať ju tak nielen pred vodou a vlhkosťou, ale aj nadmerným hlukom, ktorý vám doteraz bránil užívať si relax v kúpeľni.

Akustická pena je efektívne riešenie

Špeciálna akustická pena je jedným z ďalších najefektívnejších materiálov na odhlučnenie priestoru. Má schopnosť absorbovať zvuk a redukovať hluk, čím vytvára tiché a pokojné prostredie. Lisovaná pena Silent Foam 120 je ideálna pre izoláciu kúpeľní a všetkých obytných priestorov, pretože sa ľahko inštaluje, neuberá z priestoru a zvyšuje komfort vášho bývania.

Akustická izolácia kúpeľne je naozaj dôležitým aspektom, ktorý by nemal byť pri jej navrhovaní a realizácii prehliadaný. Tichá kúpeľňa môže zvýšiť vaše pohodlie a kvalitu života, a preto je dôležité pri jej výstavbe použiť potrebné materiály. Kombinácia estetického dizajnu, funkčnosti a ticha môže potom vytvoriť z tejto miestnosti skutočnú oázu pokoja.

Zdroj obrázka:Didecs/Shutterstock.com

Reklamný článok Seocentrum s.r.o.

 

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články