Ako si vybrať šaty na svadbu, keď sa život s krivkami vašej postavy poriadne „vyhral“

S príchodom pozvánky na svadbu sa mnohým ženám vynára v hlave otázka – čo si obliecť? Voľba správneho outfitu môže byť mimoriadne dôležitá a zároveň komplikovaná, obzvlášť, ak sa život s vašou postavou za tie roky poriadne „vyhral“. Obavy však nie sú na mieste, pretože existuje niekoľko jednoduchých a praktických tipov, ktoré vám pomôžu vyzerať elegantne a cítiť sa pohodlne bez ohľadu na typ vašej postavy.

Ak ste teda aj vy dostali štýlové svadobné oznámenie, poďte sa spoločne s nami na dôležitú udalosť dobre pripraviť.

Vyberte si správny strih spoločenských šiat

Aby ste boli na svadbe za hviezdu aj s krivkami, ktoré ste od prírody dostali do daru, je dôležité vybrať si šaty, ktoré sú lichotivé pre váš typ postavy. Pre ženy s plnšími krivkami môžu byť ideálne šaty so strihom „A“ alebo „Empire“, ktoré sú zúžené v hornej časti a rozširujú sa smerom k tej dolnej.

Ak máte širšie boky, môžete si vybrať šaty s výraznými ramenami alebo zdobeným výstrihom. Plnším postavám tiež prospejú a opticky celú siluetu zúžia aj dobre zvolené elegantné dlhé spoločenské šaty.

Dajte si pozor na farby a ich kombinácie

Aj farba môže výrazne ovplyvniť celkový dojem. Aby ste preto neupútali pozornosť na problematickú partiu vášho tela, výrazné odtiene by ste v danej časti tela nemali na šatách používať.

Ani príliš tmavé farby nie sú ale vhodné, pretože pôsobia viac formálne a prísne, čo nie je asi na svadbe žiadúce. Hrejivé tóny alebo pastelové farby sú naopak ideálna voľba, ktorá môže vašej postave a typu pleti skutočne pomôcť.

Komfort je najdôležitejší

Bez ohľadu na to, aké sú aktuálne trendy, komfort by mal byť vždy na prvom mieste. Dôležité predsa je, aby ste sa v šatách cítili pohodlne, čo sa automaticky odzrkadlí aj na vašej nálade. Vyberte si preto, aj v závislosti od ročného obdobia, materiály vhodné na príjemné nosenie a uvidíte, že výsledok bude stáť za to.

Pomôžte si vhodnými doplnkami a príslušenstvom

Príslušenstvo môže byť ďalším skvelým spôsobom, ako doplniť vzhľad a zakryť nežiaduce oblasti tela. Široký opasok môže napríklad opticky zúžiť pás, zatiaľ čo nádherný náhrdelník môže od toho plnšieho pozornosť odpútať.

Ak je preto pred vami plánovaná spoločenská udalosť, pri výbere šiat si dajte pozor na ich správny strih, farbu, dĺžku aj vhodne zvolené doplnky a zamaskovať s nimi nie práve ladné krivky bude potom naozaj jednoduché.

Zdroj obrázka:Tymonko Galyna/Shutterstock.com

Reklamný článok Seocentrum s.r.o.

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články