Aktuálne Dobré rady 

Kúpele Dudince – voda, ktorá lieči

Medzi kúpeľnými destináciami Slovenska patrí Dudinciam hneď viacero prvenstiev. Sú najjužnejšie situované, čomu vďačia za najvyšší počet slnečných dní v roku. Ekologicky čisté a tiché prostredie Dudiniec je tým najlepším miestom na rýchle načerpanie energie.

V súčasnosti sú najmenším mestom na Slovensku. Zároveň sa pýšia dvojitým superlatívom, aký sa len tak ľahko nevidí – sú medzi najmladšími, a zároveň najstaršími kúpeľmi na Slovensku. Ako je to možné? Jednými z najmladších sú z pohľadu začatia budovania kúpeľných hotelov (až v novodobej povojnovej histórii) a najstaršími preto, lebo miestny minerálny prameň pomáhal ľuďom už pred dvomi tisícročiami! Najväčším pokladom a magnetom pre všetkých návštevníkov a kúpeľných hostí je dudinská minerálna liečivá voda.

Odborné analýzy ju charakterizujú ako: „prírodnú liečivú vysoko mineralizovanú vodu, uhličitú, sulfánovú, hydrogénuhličitanovo-chloridovú, sodno-vápenatú, sulfidickú, so zvýšeným obsahom fluóru, lítia, bóru, vápnika a hydrogénuhličitanov, slabo kyslú, veľmi nízko termálnu, hypotonickú“.

Liečba v Kúpeľoch Dudince sa opiera o obsah rozpustených plynov oxidu uhličitého a sírovodíka, významnú zložku tvoria sírany a prvky horčík, draslík, lítium a fluor. Osobitosť minerálnej vody spočíva v súčasnom preplynení oxidom uhličitým a sírovodíkom. Vzhľadom na teplotu vody (cca 27 ° C) sa pre liečebné účely zohrieva v antikorových vaniach na 34 – 36 ° C, v bazéne na 34 ° C. K účinku oxidu uhličitého na ľudský organizmus dochádza vstrebaním tohto plynu kožou.

Čo sa dá liečiť v Kúpeľoch Dudince?

  • ochorenia pohybového aparátu
  • ochorenia srdcovo-cievneho systému
  • ochorenia nervového systému
  • následky profesionálneho preťaženia

Vzácnosťou a veľkou devízou Kúpeľov Dudince je, že liečia nielen jednotlivo sa vyskytujúce diagnózy, ale aj ich kombináciu (napríklad vysoký krvný tlak a reumatoidnú artritídu).

Základom liečby v Kúpeľoch Dudince je unikátna dudinská minerálna liečivá voda. Jej účinok je vhodne dopĺňaný ďalšími procedúrami. Spolu je v ponuke 30 liečebných a 40 nadštandardných procedúr, z ktorých kúpeľný lekár každému odporučí tie najvhodnejšie. Plán procedúr je individuálny, šitý na mieru. V liečebných domoch Rubín a Smaragd sú všetky služby vrátane procedúr poskytované pod jednou strechou.

Ubytovanie

Liečebné domy Rubín a Smaragd nesú mená tradičných drahokamov. Dostali ich do vienka už v minulosti v čase výstavby kúpeľov, s cieľom naznačiť, že skrývajú nesmiernu hodnotu – a tou bolo ľudské zdravie. Spoločnosť Kúpele Dudince je pokračovateľom tejto myšlienky. Jedinečný prírodný zdroj a dlhoročné skúsenosti personálu sú využívané v prospech zlepšenia zdravia klientov.

Samozrejmosťou sú komfort a pohodlie počas celého pobytu, a to v každom ročnom období. V liečebných domoch Rubín a Smaragd sú všetky služby vrátane zdravotníckych poskytované pod jednou strechou. Kúpeľný hotel Minerál, vzdialený cca 390 m od liečebného domu Rubín, sa pýši vyšším ubytovacím štandardom s klimatizovanými izbami. Časť procedúr sa nachádza priamo v Mineráli. V súčasnosti je najkomfortnejším kúpeľným hotelom v Dudinciach.

Čo všetko obsahuje liečba, prevencia alebo oddych v Kúpeľoch Dudince?

  • Liečbu unikátnou minerálnou vodou.
  • Viac ako 70 liečebných alebo relaxačných procedúr.
  • Skúsený zdravotnícky personál, ktorý ku klientovi pristupuje individuálne.
  • Dva liečebné domy (Rubín, Smaragd) a najkomfortnejší kúpeľný hotel v Dudinciach (Minerál).
  • Široký výber voľnočasových aktivít – športové, kultúrne, oddychové, zábavné aktivity.
  • Viac ako 19 000 klientov ročne, z ktorých sa do kúpeľov mnohí pravidelne vracajú.

Doprava

GPS súradnice: 48.166913, 18.87583

Vzdialenosť: Viedeň – 230 km, Bratislava – 170 km, Košice – 240 km, Banská Bystrica – 80 km, Budapešť – 100 km, Krupina – 30 km, Levice – 30 km, Nitra – 75 km

Letiská v okolí: Sliač, Budapešť, Bratislava, Viedeň

Parkovanie

Viaceré možnosti na výber – na vyhradených miestach bezplatné; priamo pred kúpeľnými hotelmi spoplatnené (ohradené závorami, nestrážené).

 

Kontakt

Kúpele Dudince, a.s. (liečebné domy Rubín a Smaragd a kúpeľný hotel Minerál)

Kúpeľná 106/3, 962 71 Dudince

rezervacie@kupeledudince.sk

Tel. +421 45 550 44 44, Fax +421 45 550 48 77

www.kupeledudince.sk

facebook: Kúpele Dudince

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články