Najčítanejšie Vaše príbehy 

Krásny večer spriaznených hlásateľských duší plný spomienok na staré časy

Slovenské televízne hlásateľky boli a sú neoddeliteľnou súčasťou slovenskej kultúry a histórie. Ich hlas a tvár prispievali k informovanosti, vzdelanosti a zábave divákov všetkých generácií.

Niektoré z nich sa stali legendami, ktoré si ľudia pamätajú dodnes. Napríklad: 

  • Ada Straková, ktorá bola vybraná z 120 dievčat na hlásateľský konkurz v roku 1970 a stala sa špičkovou televíznou hlásateľkou. Milovala svoju prácu a chodila do redakcie aj vo voľnom čase1. 
  • Nora Beňačková, ktorá bola jednou z najznámejších a najobľúbenejších hlásateliek v ére socializmu. Bola známa svojím elegantným štýlom, profesionálnym prejavom a sympatickým úsmevom2. 
  • Alena Heribanová, ktorá bola nielen hlásateľkou, ale aj moderátorkou, herečkou a speváčkou. V televízii pôsobila od roku 1974 do roku 2003 a uvádzala rôzne relácie, ako napríklad Kontakt, Zajtra bude nedeľa, alebo Svet v obrazoch. 

Tieto a ďalšie slovenské televízne hlásateľky si zaslúžia náš obdiv a rešpekt za ich prínos k slovenskej televízii a spoločnosti. Sú príkladom talentu, krásy a inteligencie, ktoré nás inšpirujú a potešujú.

Foto Alena Heribanová 

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články