Keď sa premietal film Magická hlbočina, do jeho hlavného predstaviteľa boli zamilované všetky ženy

Tohto charizmatického herca v týchto dňoch môžete stretnúť v Bratislave.

„Každý z nás musí žiť vo svojej vlastnej ilúzii,“ tvrdí francúzsky herec

Jean-Marc Barr, ktorý na Slovensku nakrúca nový film Pivnica.

Už o pár dní, presne 8. mája 2017 padne prvá klapka, ktorou sa začne nakrúcanie slovensko-rusko-českého celovečerného filmu PIVNICA. Hlavnú postavu, bývalého rockera, stvárni charizmatický francúzsky herec Jean-Marc Barr, ktorý verí, že pôjde o „európsky film“. Na čele medzinárodného tímu je oceňovaný ruský režisér Igor Vološin. Komorná psychologická dráma vzniká podľa scenára Richarda Pupalu, finalistu súťaže Anasoft litera 2015.      

Verím, že tak ako pri filmoch, na ktorých som mal tú možnosť podieľať sa aj v minulosti, aj tu je snaha o európsky film. Film je slovenský, ja som Francúz-Američan, režisér je Rus a nás všetkých prizvala slovenská producentka Lívia Filusová, ktorá iniciovala projekt. Kombinácia všetkých týchto rôznych vplyvov urobí film jedinečným a dúfajme, že aj viac medzinárodným,“ povedal Jean-Marc Barr, ktorý sa do povedomia divákov dostal najmä ako potápač Jacques Mayol vo filme Luca Bessona Magická hlbočina, za ktorý bol v roku 1989 nominovaný na Cézara. Ďalej intenzívne spolupracoval s kontroverzným dánskym režisérom Larsom von Trierom (Európa, Prelomiť vlny, Tanečnica v tme, Dogville, Manderlay, Kto je tu riaditeľ?, Nymfomanka II) a od roku 1999 aj sám režíruje, už jeho debut Milenci sa stretol s pozitívnym ohlasom.

V súčasnosti, v modernom svete, každý z nás musí žiť vo svojej vlastnej ilúzii. Tento príbeh je pre mňa o tom, ako dvaja, kedysi do seba zamilovaní ľudia, stratia seba samých uzavretí v rutine, a láska sa stane niečím zastaralým. Verím, že moja postava cez tú strašnú tragédiu straty svojej dcéry zistí, akým lúzrom vlastne bol, keď sa rozhodol konať sám na vlastnú päsť, a nájde v sebe samom malý výhonok ľudskosti a tiež v láske k svojej žene. Je to veľmi ťažké,  pocítiť v dnešnom svete niečo také,“ dodal úspešný herec k filmu aj k svojej postave.

Pivnica je dráma rozpadajúceho sa manželstva, v ktorom sa stane čosi oveľa horšie, než je rozpad. Je predovšetkým o tom, aké je dôležité mať niekoho v ťažkých chvíľach pri sebe,“ prezradil o scenári jeho autor, spisovateľ Richard Pupula. Pivnica je jeho pôvodne doktorandský scenár. Fakt, že na ňom pracuje medzinárodný tím je podľa neho zvláštny, občas až neuveriteľný pocit. Film sa bude nakrúcať 34 dní, začne sa už 8. mája 2017. Všetky lokality našli tvorcovia na Slovensku, nakrúcať sa bude v Novej Lehote, Starej Turej, Topoľčiankach a v centre Bratislavy.

Hlavnú ženskú postavu, manželku, bude hrať ruská herečka Oľga Simonova. „Rada by som podotkla, ze s Igororm (režisérom) spolupracujem vždy rada. Je výborné, že toto ne je len nový projekt, ale aj nové podmienky, v ktorých pracujem. Je to medzinárodný projekt. Spolupráca s ním je vždy iná. Vie vždy pre hrdinov vytvoriť špeciálny umelecký priestor. Má schopnosť nájsť tvorivých spolupracovníkov – kameramanov, hercov, kostýmových výtvarníkov, ktorí majú blízko k jeho umeleckému videniu. Preto je to pre nás všetkých vzájomný tvorivý proces,“ povedala o spolupráci s režisérom Igorom Vološinom. Obaja sa stretli napríklad pri filme Beduin, ktorý mal premiéru na Medzinárodnom filmovom festivale Karlove Vary (2011). Igor Vološin má na svojom konte viacero významných ocenení.   

Tvorivý tím ďalej tvoria: kameraman Martin Žiaran, kostýmová výtvarníčka Erika Gadus, umelecká maskérka Eva Ungrová, architekt Miro Kráľ. Okrem spomínaných hlavných postáv vo filme účinkujú slovenskí a českí herci: Jana Oľhová, Ján Mistrík, Csongor Kassai, Noel Czuczor, Roman Skamene, Zuzana Vejvodová, mladý slovenský rapper Dalyb a ďalší. Producentkou filmu je Lívia Filusová.

Vznik celovečerného Slovensko-rusko-českého filmu Pivnica podporili: Audiovizuálny fond, Státní fond kinematografie, Ministerstvo kultúry Ruskej federácie, Eurimages a Rozhlas a televízia Slovenska. Koproducentami filmu sú produkčné spoločnosti GATE LLC – Ruská federácia a 8Heads Productions, Česká republika.

Foto Tomáš Halasz

 

 

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články