Aktuálne Predstavujeme vám 

„Jéééj, moja sestrička,“ spomína si na náhodné stretnutie s pacientmi pani Magdaléna

Sestra Magdaléna Jarabová z Bijacoviec pracuje v levočskej nemocnici neuveriteľných 52 rokov. Je matkou troch detí i modernou babkou svojich vnúčat. „Odjakživa som mala rada deti a vedela som, že chcem pracovať v prostredí, v ktorom sa s nimi budem stretávať. Či už by to bolo v škole, alebo v nemocnici na detskom oddelení. Moje pracovné začiatky boli v jasliach, no nakoniec som začala pracovať na chirurgickom oddelení levočskej nemocnice, ktoré malo v minulosti aj oddelenie detskej chirurgie,“ hovorí o svojich pracovných začiatkoch zdravotníčka Magdaléna.

Napriek tomu, že sa postupom času detská chirurgia levočskej nemocnice vytratila, Magdaléne prirástlo chirurgické oddelenie, pacienti a kolektív k srdcu. „Časom sa všetko mení. Počas svojho pôsobenia som zažila na oddelení niekoľko primárov a nových kolegov. Sme však stále skvelý a súdržný kolektív, pre ktorý som ešte tu a nikam sa nechystám. Ľudia by mi veľmi chýbali,“ opisuje Magdaléna. Vo voľnom čase má veľmi rada výlety, turistiku a nové zaujímavé miesta. S úsmevom si spomína na situáciu na dovolenke, kde z diaľky začula: „Jéééj, moja sestrička!“

„Magdaléna je so svojím ľudským prístupom neodmysliteľnou súčasťou ošetrovateľského tímu. Vie vypočuť, upokojiť a nájsť si čas i na prívetivé slová pre pacientov. Pracuje vždy s úsmevom, vzniknuté problémy rieši bez zbytočných konfliktov, je obetavou sestrou. Na ľuďoch si najviac cení spravodlivosť, svedomitosť, pracovitosť a úprimnosť. Svoju prácu nevníma len ako zamestnanie, ale aj ako poslanie. Kolegovia a pacienti ju poznajú ako človeka s mnohými pozitívnymi vlastnosťami, empatického, ľudského a zodpovedného,“ hodnotia svoju dlhoročnú kolegyňu kolegovia z chirurgického oddelenia.

 Informácie poskytla Mgr. Martina Pavliková

Hovorkyňa skupiny AGEL SK

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články