Krása Najčítanejšie 

Je zbytočné bojovať proti vráskam, alebo sa to dá?

Žijeme v dobe, kedy sa na nás zo všetkých strán valia návody a rady, ako sa zbaviť vrások, ako ich zamaskovať, ako s nimi bojovať. Byť krásna aj s vráskami je pre veľa ľudí nepredstaviteľné.

V minulosti boli vrásky považované za prirodzenú súčasť života. Keď ľudia zostarli, jednoducho mali vrásky. Bolo to také prirodzené, ako že bábätko má naopak pokožku hladkú a hebkú. Ale teraz je svet posadnutý mladým vzhľadom. Deväťdesiat percent krémov a kozmetických prípravkov má na obale napísané, že majú rôzne liftingové účinky, že sú tzv. anti-age, teda určené na boj proti vráskam. Súbežne s tým sa ale vo svete rozbieha nový trend. Spočíva v tom, že sa proti vráskam prestáva bojovať. Ono totiž už to slovo bojovať je smiešne. Ako bojovať proti niečomu, čo je prirodzené, že?

Skrátka mnohé známe a úspešné ženy odmietajú podstupovať plastické operácie a tvrdia, že sú odhodlané zostarnúť tak, že nebudú svoje vrásky odstraňovať, či maskovať. A upozorňujú na jednu celkom logickú skutočnosť – keby všetky tie protivráskové krémy naozaj fungovali, tak by už predsa tí ľudia, ktorí ich používajú, vrásky nemali.

Každá žena má inú pleť a iné genetické dispozície. Niektorá má vrások veľa už v päťdesiatke, iná len niekoľko v sedemdesiatke. Každá ich má inde, na každej na pohľad inak pôsobia.  Krémy a kozmetické prípravky dodávajú pleti potrebnú pružnosť, často aj vitamíny, premastia ju. To všetko pleť potrebuje a čím je staršia, tým to viac. Preto je dôležité starať sa o seba v každom veku a používať vhodnú kozmetiku. Ale myslieť si, že čím viac bude človek používať takzvané protivráskové prípravky, tým bude mať menej vrások, je trošku naivné.

Pokiaľ ide o vzhľad, oveľa dôležitejšie je starať sa o účes a oblečenie, v ktorom  človek vyzerá dobe. Len tak môžu ženy, ktoré majú veľa vrások vyzerať modernejšie a zaujímavejšie ako ženy vyhladené botoxovými injekciami. Skrátka z nich vyžaruje sebavedomie a hneď je na nich vidieť, že si užívajú život.

FotoDepositphotos.com

Zdroj www.i60.cz

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články