Aktuálne Dobré rady 

Inkontinencia bez obmedzenia

Únik moču sa môže objaviť u kohokoľvek, no pravdepodobnosť je priamo úmerná vyššiemu veku. U starších žien môžu byť spúšťačom hormonálne zmeny organizmu v menopauze. Súvisieť môže aj s pôrodmi, nadváhou či sedavým zamestnaním. S inkontinenciou sa dá žiť kvalitný život, no v niektorých prípadoch môže byť príznakom závažného ochorenia. Preto by ste nemali čakať s návštevou u odborníka, ktorý vám pomôže nájsť príčinu problému. Obrátiť sa môžete na všeobecného lekára, urológa alebo gynekológa. Základné vyšetrenia nie sú bolestivé, spočívajú z vyšetrenia vagíny, odberu moču, ultrazvukového vyšetrenia a z rôznych dotazníkov na základe ktorých lekár určí vhodný typ liečby.

Ako predchádzať inkontinencii

Na prvom mieste je osvojiť si zdravý životný štýl. Váš jedálniček by mal obsahovať viac vlákniny, čerstvú zeleninu a ovocie. Dávajte si pozor na potraviny, ktoré dráždia močový mechúr a môžu spôsobiť únik moču. Vyhýbajte sa pikantným jedlám, bublinkovým nápojom a alkoholu, obmedzte kávu a kakao. Tí, čo obmedzujú príjem tekutín, nerobia správne. Pri nedostatočnom pitnom režime je koncentrácia moču vyššia a to dráždi močový mechúr. Pitný režim je dôležité si po malých dávkach rozložiť na celý deň. Pravidelným pitným režimom predchádzame infekciám močových ciest a zápalom pošvy.

Súčasťou prevencie je pravidelný pohyb na čerstvom vzduchu, ideálne sú prechádzky práve v tomto období. Načerpáte nielen množstvo pozitívnej energie, ale urobíte niečo aj pre svoje zdravie. Pobyt na čerstvom vzduchu, no najmä slnečné lúče doprajú telu nielen dobrú náladu, ale aj vitamín D, ktorého nedostatok môže byť jedným z faktorov ovplyvňujúcich vznik inkontinencie. Problémy s únikom moču môžu výrazne zmierniť kegelove cviky, ktoré sú zamerané na posilnenie svalov panvového dna alebo na tréning močového mechúra.

Starostlivosť o pokožku

Pokožka v intímnych partiách pri úniku moču je veľmi citlivá, preto by ste mali dať záležať  na správnom výbere inkontinenčných pomôcok. Každá žena sa predsa chce cítiť komfortne a bez obáv z pretekania. Špeciálne naťahovacie nohavičky MoliCare® Lady Pants sa dokonale prispôsobia telu, a vďaka povrchu s obsahom Aloe vera sú šetrné k pokožke. Sú diskrétne a ich nosenie je rovnako prirodzené, ako nosenie spodnej bielizne. Vďaka vysokej absorpcii spoľahlivo pohltia moč a zápach. Vy sa pokojne môžete venovať svojim obľúbeným činnostiam a tráviť čas takým spôsobom, ako by ste neboli ničím obmedzovaní. Dostanete kúpiť v lekárňach, zdravotníckych potrebách alebo na www.pilulka.sk.

Požiadajte o vzorku zadarmo na www.moliklub.sk alebo na bezplatnej infolinke 0800 100 150.

 

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články