Aktuálne Zdravie 

Elixír zdravia a mladosti

Ľudské telo sa rokmi mení. Starší ľudia by už mali by opatrní pri užívaní liekov, v boji proti obezite, pri zmene stravovania a čistení tela. Ale nie je to nič zložité. Ponúkame vám tri spôsoby ako si bezpečne vyčistiť telo. Je to jednoduché a cenovo dostupné. Použijeme ovsené vločky, ryžu a zeleninovo – ovocné nápoje.

Pod tečúcou vodou opláchnite 400 g ovsených vločiek. Prevarte 6 litrov vody a ešte vriacu nalejte na vločky. Postavte na šporák a pri miernej teplote varte, kým sa polovica vody neodparí. Potom vývar prelejte cez sitko, alebo hustú gázu do skleneného pohára. Pridajte 4 lyžice medu a uzavrite a odložte do chladničky. Tento ovsený vývar popíjajte 30 minút pred jedlom asi polovinu pohára. Môžete si pridať aj citrónovú šťavu. Táto očista by mala trvať 2 týždne. Odvar z ovsa dôkladne telo vyčistí, prispeje k normalizácii hmotnosti a zlepšuje celkovú pohodu.

Do mixéra vložte všetky čerstvé bylinky, ktoré máte k dipsozícii, pridajte čerstvé ovocie : banán, pomaranč, jablko, marhuľa. Namiesto byliniek môžete použiť cibuľu a cesnak, ale k tomu potom pridajte zeleninu: paradajku, uhorku, cukinu, papriku. Získate vitamínový nápoj, ktorý si treba rozriediť s vodou. Nápoj treba piť 30 – 40 minút po raňajkách, polovinu pohára tri dni za sebou. Po troch dňoch môžete šťavu piť kedykoľvek počas dňa. Nápoj zlepšuje urinárny systém a aktivuje črevá. Takto prirodzene sa  z tela odstraňujú toxíny a hlien.

 

Cez noc namočte ryžu do vody. Ráno vodu zlejte, pridajte čerstvú vodu a pri miernej teplote varte. Keď začne voda vrieť, zoberte zo sporáka. Vodu vylejte a ryžu umyte na site pod tečúcou vodou. Tento postup trikrát opakujte. Ráno potom na lačný žalúdok zjedzte jednu polievkovú lyžicu ryže. Nič iné potom  dve hodiny nejedzte, ani nepite. Aby ste týmto spôsobom telo vyčistili, treba kúru absolvovať mesiac. Po tomto čase sa budete určite cítiť lepšie. Metabolizmus sa totiž dostane do správnych koľají.

Čistite svoje telo efektívne a bezpečne. Tieto  tipy vám určite pomôžu!

Foto Pixabay.com

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články