Aktuálne Čo ma štve 

Držali ste niekedy bláznivejšiu diétu ako ja?

Mladosť – pochabosť! Prišla som na vysokú školu a prvý rok toho bolo na mňa naozaj dosť. Bývanie na internáte, prednášky, cvičenia, predmety, o ktorých som dovtedy ani nechyrovala, hrubé skriptá…Veľká životná zmena a tak som prestala športovať. Ale jedla som toľko, ako keď som hrávala druhú dorasteneckú volejbalovú ligu. Kilá sa pomaly na mňa lepili, až som sa zbadala, keď som už žiadne nohavice nezapla, všetko mi bolo tesné. A práve vtedy som sa zaľúbila. Ale veď on ma nebude chcieť takú pribratú?! Musím rýchlo schudnúť! Vtedy letela vajíčková diéta. Od pondelka do piatku ste nesmeli za deň nič iné zjesť, len 6 vajec uvarených na tvrdo a bez soli.

 

V sobotu a v nedeľu diéta predpisovala pol kila uvareného hovädzieho mäsa, zase bez soli. Rozhodla som sa po skončení prvého semestra, že si takúto diétu nasadím. Prvý deň ešte v pohode, aj druhý, ale na tretí deň mi vajíčka dole krkom nešli, ale vydržala som. Bývala som vtedy na internáte Nešporák, kde neboli výťahy a tak som musela na šieste poschodie ísť pešo. Normálne to nič nie je, ale keď nemáte prísun živín, zdolávalo sa to veľmi ťažko. Hlava sa mi točila, bola som ako bez života. Ale vydržala som. Vlastne sme to držali tri kamarátky, ktoré sme bývali spolu na izbe. Každý večer, keď som zaspávala, predstavovala som si, že keď skončím túto hladovku, tak si pôjdem na Obchodnú ulicu kúpiť čerstvú pletenku, nahrubo si ju natriem maslom a dám si na ňu 10 deko šunky.

Na víkend som cestovala domov. Mama mi uvarila  pol kila hovädzieho a strašne som sa naň tešila. Vydržala som aj toto. A viete koľko som schudla? Presne 7 kilogramov, ako v diéte sľubovali.

A viete koľko mi to vydržalo? Nastal jojo efekt a za krátky čas som bola tam, kde pred diétou. Ale takto som experimentovala celý prvý ročník na vysokej škole, až kým som si neuvedomila, že bez pravidelnej stravy a športu to nepôjde. A tak som začala opäť hrať volejbal za školu a už sa všetko vrátilo do normálnych koľají.

Libuša Sabová

Foto Pixabay

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články