Najčítanejšie Vaše príbehy 

Dokáže zmena vlasov zmeniť aj osud človeka? Zamyslenie známej režisérky Yvonne Vavrovej

Zmena, ktorá mení všetko: HRA OSUDU
Keď mi AI vytvorila tieto portréty, prekvapila som sa, že mi vytvorila portréty s hnedými vlasmi, aj keď som reálne takúto farbu vlasov nikdy nemala. V skutočnosti ich mám tmavoblond, no práve táto odlišnosť mi dala priestor na zamyslenie. Ako dokáže zmena vlasov ovplyvniť aj osud človeka?

V živote často podceňujeme silu vizuálnej prezentácie a jej dopad na to, ako nás vnímajú ostatní. Farba vlasov je jedným z prvých atribútov, ktoré si ľudia všimnú pri stretnutí s novou osobou. A práve tmavohnedé vlasy na mojej fotke ma priviedli k myšlienke – aký by bol môj život, keby som naozaj mala takúto farbu?

Možno by ma ľudia považovali za tajomnejšiu a vážnejšiu osobu. Možno by som dostala iné príležitosti alebo stretla iných ľudí, ktorí by ovplyvnili môj osud iným spôsobom. Možno by som sa rozhodla pre úplne inú profesijnú dráhu alebo cestovala do miest, o ktorých sa mi teraz ani nesníva.
Takéto úvahy nás môžu priviesť k záveru, že naše životy sú ovplyvnené množstvom drobností a náhodilostí. Farba vlasov je len jednou z nich, no práve ona nám ukazuje, aká krehká je hranica medzi tým, čo sme a čím by sme mohli byť.
Zmena vlasov môže byť niekedy viac než len estetickou voľbou. Môže to byť aj symbolom zmeny vnútri nás, odhodlania pustiť sa do nových dobrodružstiev alebo prelomenia strachu zo zmien. Preto si dnes na mojej fotke na Facebooku s tmavohnedými vlasmi uvedomujem, že každá zmena – aj tá najdrobnejšia – nám môže otvoriť dvere do úplne nového sveta plného nečakaných príležitostí a osudových stretnutí.
Takže keď sa budete pozerať na svoje fotky alebo sa rozhodnete pre radikálnu zmenu svojho vzhľadu, spomeňte si na túto myšlienku. Možno práve tá zmena vám pomôže objaviť nové cesty a naplniť váš život nezabudnuteľnými zážitkami. A možno práve vtedy sa ukáže, že zmena vlasov naozaj dokáže zmeniť aj osud človeka.
Text a foto Yvonne Vavrová

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články