Aktuálne Čo ma teší 

Detský púder nahradí drahé kozmetické prípravky

Keď je detský púder to najlepšie pre citlivú detskú pokožku, prečo by sme ho nemohli využiť aj my dospelí. Je cenovo dostupný a vďaka univerzálnemu zloženiu je veľmi vhodný aj pre našu pleť a dokonca i na vlasy. Presypte si ho do pudrenky a môžete ho hocikedy počas dňa použiť.

Tu je niekoľko tipov, kedy ho využijete:

Detský púder je výborným prostriedkom proti vyrážkam , ktoré sú spôsobené produkciou mazu. Jeho hlavnou zložkou je mastenec, ktorý absorbuje prebytočný tuk z mazových žliaz a zmierňuje zápal. Detský púder obsahuje aj zinok, ktorý pôsobí protizápalovo. Takže keď si večer vyčistíte pleť, naneste si vatovým tampónom trochu detského púdru.

Hlavne keď sa viac potíme je výborné naniesť si detský púder na viečka a až potom aplikovať očné tiene, ktoré takto dlhšie vydržia. Podobne pôsobí aj na perách. Keď si na ne mierne vklepete detský púder, rúž vydrží oveľa dlhšie.

Detský púder pôsobí aj ako suchý šampón. Nemusíte kupovať drahé produkty, dobrú službu pri mastnejších vlasoch urobí aj detský púder. Absorbuje maz z pokožky hlavy a zabezpečí, že sa vlasy odmastia. Nechajte pôsobiť dve minúty a potom púder vyčešte pomocou kefy.

Detský púder ako alternatíva proti poteniu. Ak sa viac potíte napríklad v podpazuží, naneste si najskôr deodorat, nechajte uschnúť. Potom si pomocou vatového tampónu naneste detský púder, ktorý absorbuje pot a zabráni nepríjemnému zápachu.

Ak túžite mať dlhé mihalnice, nepotrebujete mať k tomu nič iné, len riasenku a detský púder, ktorý si najskôr nanesiete na riasy.

Foto Depositphotos.com

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články