Aktuálne Dobré rady 

Čo sa deje v tele, keď vypijete tri šálky kávy denne?

Veľa rokov odborníci viedli spory, či je kofeín pre organizmus škodlivý, alebo nie. Nedávne štúdie potešia každého milovníka kávy, lebo sa potvrdilo, že káva nielenže organizmu neškodí, ale je preň dokonca prospešná. Čo je najzaujímavejšie na tomto konštatovaní sú pozitívne účinky kávy na pečeň. Ich tvrdenia idú dokonca až tak ďaleko, že káva pôsobí pri chorobách pečene ako liek.

Akú sú užitočné vlastnosti kávy?

Tento nápoj znižuje hladinu pečeňových enzýmov a spomaľuje zjazvenie pečeňových tkanív. Aj pacientom s hepatitídou tipu C sa odporúča piť kávu. Platí to j pre kávu bez kofeínu. Národný onkologický inštitút v Maryland USA robil prieskum, ktorý naznačil aj spomalenie rastu rakovinových buniek.

Káva je však užitočná nielen pre pečeň. Obsahuje rovnaké množstvo antioxidantov ako ovocie a zelenina. Ak sa bojíte, že sa nakazíte nejakým infektom, pite viac kávy, lebo káva má protizápalové účinky. Káva znižuje hladinu cukru v krvi, takže ľudia, ktorí pijú kávu pravidelne, chránia sa pred diabetom 2. typu. Samozrejme, že sa neodporúča kombinovať kávu s mastnými a sladkými jedlami, lebo to spôsobuje zvýšenie cukru v krvi. Je lepšie piť kávu s mliekom a namiesto koláčikov konzumovať orechy, alebo sušené ovocie.

Ak vypijete tri šálky kávy denne, investujete do dlhého života. Káva totiž zabraňuje aj vzniku Alzheimerovej choroby o 65%. Pri konzumovaní kávy sa nemusíte báť senility a mozog bude dokonale pracovať aj v starobe.

Foto Pixabay.com

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články