Ako to robím ja Najčítanejšie 

Cítite ten pokoj z tohto starého obrázku?

Áno, takto majú vyzerať Vianoce, sviatky pokoja a mieru. Jednoduchý ozdobený živý  stromček, ktorý rozvonia celú miestnosť. Gazdiná v kuchyni pripravuje skromné sviatočné dobroty. Každá krajina má svoje tradície. Deti sa nevedia dočkať, kedy si rozbalia darčeky. A Vianoce prišli akosi plynule,  ako keby sa len obyčajné pracovné dni prehupli do sviatočných.

A teraz skok o celé storočie. Výzdoby na stromček od výmyslu sveta. Mnohí netrpezlivo čakajú, aká bude tento rok módna farba, aby staré ozdoby mohli vyhodiť a nakúpiť podľa najnovších módnych trendov. Všade je zhon, nervozita a do toho krik zo všetkých médii, ale najhlasnejšie z televíznych staníc:

„Ešte nemáte darček? Poponáhľajte, sa u nás nakúpite najlacnejšie!“

„Nestihli ste upratať? Nič to. Tento prostriedok urobí zázraky!“

„Z tejto ponuky vám padne sánka!“

„Darčeky už má nakúpené aj celebrita XY a vy nie?“

„Len tento smartfón urobí vašim deťom radosť!“

“ Tento víkend máme pre vás mimoriadne zľavy! Ponáhľajte sa, aby ste ich nepremeškali!“

„Objednajte si cez internet, ešte to stihnete!“

„Naša majonéza je tá najlepšia, je z najkvalitnejších vajec, aké si len viete predstaviť!“

Pred nákupnými centrami nezaparkujete, k pokladni sa len tak ľahko nedostanete. Všade, kde sa len pozriete plast, doma, v prírode….A nervozita taká, že niektorí ľudia by všetkých okolo najradšej „pozabíjali.“

Osobitnou kapitolou sú rôzne charitatívne akcie. Tie, ktoré naozaj pomáhajú nepotrebujú publicitu. Ale tie televízne? Nemôžem si pomôcť, cítim z nich faloš, neúprimnosť, pretvárku. V skutočnosti sa väčšina tých „rozcítených“ umelcov či celebrít, potrebuje len zviditeľniť.

O čom sú vlastne tieto súčasné Vianoce?

Ja som zvolila inú taktiku. Neposlúcham hlasy z reklám, neutekám hneď za každou  výhodnou kúpou do obchodu. Darčeky pod stromček som zrušila už pred mnohými rokmi. Čo potrebujeme, kúpime si priebežne a za hlúposti naozaj nebudem vyhadzovať peniaze. Dokonca som sa minule manžela pýtala, že na ktorý deň vlastne pripadne tento rok 24. A mám pokoj!

Želám vám krásnu adventnú nedeľu!

Libuša Sabová

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články