Móda 

Čierna farba je prínosom pre postavu

Čierna farba bola v minulosti farbou smútku. Až vďaka Koko Chanel, ktorá čiernu nazývala „absolútnou farbou,“  sa na začiatku dvadsiatych rokov  práve čierna stala veľmi populárna a takou zostala až do súčasnosti. Je to obľúbená farba mnohých dizajnérov.

„Keby som mohol, tak by som do čiernej obliekol celý svet.“ Tom Ford.

Ako nosiť čiernu. Štylisti ponúkajú niekoľko cenných pravidiel.

1. Miešanie tkaniny a textúry. Čierny outfit výhradne z bavlny, to je neosobné a vytvára  dojem, že ste zabalené v čiernej  opone. Čierna na rôznych tkaninách – krajka, koža, kožušiny, džínsy a tak ďalej. Takto sa farba nezleje do jedného celku.

2. Čierna je prínosom pre postavu, zoštíhľuje a robí to lepšie než akékoľvek iné farby. Všeobecne platí, že čierne veci musia sedieť dokonale: skryť to, čo chcete skryť a zdôrazniť to, čo chcete zdôrazniť. Black môže byť najväčší kompliment pre vašu postavu.

3. Nezabudnite na doplnky a farebné detaily. Doplnky môžu byť čierne, ale je dobré, ak budú  aj lesklé. Avšak stále častejšie sa používajú farebné doplnky. Celé oblečenie môžete vyzdvihnúť svetlým opaskom, alebo kabelkou žiarivej farby.

4. Hrajte sa s tvarmi. V čiernej je trochu jednoduchšie byť aj extravagantná.

5. Dávajte pozor …. Black – pre perfekcionistov. Musíte si uvedomiť, že na čiernych šatách vidieť každú smietku, čokoľvek.

Ponúkame vám galériu čiernych modelov.

Foto Libuša Sabová a Pinterest.com

 

 

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články