Aktuálne Dobré rady 

Aloe vera – zázrak na pleť, vlasy a pokožku celého tela

Aloe vera rastie rastie väčšinou v tropických a subtropických oblastiach sveta. Na život mu stačí len malé množstvo vody a ako liečivá rastlina sa používa už stovky rokov. Táto púštna rastlina sa nazýva aj „zdroj večnej mladosti.“ Obsahuje vyše 160 životne dôležitých látok, dokonalá súhra ktorých je priam zázrakom  pre zdravie a krásu. Aminokyseliny, mastné kyseliny, antrachinóny, enzýmy, minerály a vitamíny, ktoré aloe obsahuje, majú liečivé účinky. Účinná látka acemanna pomáha pri hojení. Polysacharid je základom pre všetky bunky vytvárajúce spojenie, vrátane pokožky, cievnych stien, šliach, kĺbov, chrupaviek, väzov a základnej štruktúry kostí. Nie nadarmo sa aloe v niektorých kultúrach nazýva rastlinou nesmrteľnosti. Má posilňujúci, regeneračný, čistiaci a tlmiaci účinok, posilňuje imunitu, pomáha pri zápaloch, alergiách, podporuje činnosť pečene, obličiek a celého tráviaceho systému, pôsobí protizápalovo a je účinný na plieseň každého druhu.

Gél z aloe vera je skutočným zázračným liekom pre našu pokožku. Zvlhčuje, robí ju vláčnejšou, pružnejšou, podporuje krvný obeh a produkciu kolagénu  a elastických vlákien spojivového tkaniva. Aloe vera funguje ako prírodný prostriedok proti starnutiu, pretože jeho aktívne zložky oneskorujú tvorbu vrások a robia pleť mladšou. Aloe bojuje aj proti kožným problémom. Upokojuje popáleniny, obareniny, alergické reakcie, vredy a podporuje regeneráciu pokožky. Gél z aloe vera pôsobí chladivo, protizápalovo a antisepticky a preto pomáha proti pupienkom, abscesom, ekzémom, neurodernatitíde, oparu, alebo psoriáze.

Vitamínové náplaste:

Vezmite list z veľkej materskej rastliny aloe vera, odrežte pichľavý okraj, potom list nakrájajte na kúsky asi 4 cm široké. Každý kúsok vodorovne rozrežte, aby sa počet náplastí zdvojnásobil. Odložte do vzduchotesnej nádoby a skladujte v chladničke. Použite pri spálení slnkom, bodnutí komárom, alebo na ošetrenie suchej pokožky.

Sérum:

Rozmixujte gél z aloe a zmiešajte s niekoľkými kvapkami obľúbeného oleja a sérum naneste na tvár i na telo.

Peeling na tvár:

Rozmixujte gél z aloe vera a zmiešajte s jojobovým olejom, s trochou prášku kurkumy a cícerovou múkou tak, aby vznikla  rovnomerná hmota. Naneste ju na celú tvár  krúživými pohybmi a po niekoľkých minútach jemne odstráňte uterákom. Zvyšky neumývajte vodou, pretože obsahujú dôležité vitamíny pre pokožku.

Zdroj Donna

Foto Depositphotos.com

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články