Ako si jednoducho, rýchlo a bez námahy zariadiť útulný domov?

Nepatríte k ľuďom, ktorí pod vplyvom moderného štýlu a strohého dizajnu vytvárajú zo svojich obytných priestorov sterilné prostredie bez kúska romantiky? Premýšľate, ako si jednoducho, rýchlo a bez námahy zariadiť útulný domov? Čítajte ďalej a dozviete sa viac.

Spoločne sa pozrieme na niekoľko jednoduchých tipov na zdobenie, ktoré vám pomôžu dosiahnuť skutočne útulný pocit vo vašej domácnosti a vytvoria príjemné pohodlie na relax ako tá najlepšia výplň do vankúšov.

Inštalujte do priestoru závesy, koberce a iné textílie

Podlahy z tvrdého dreva a laminátu sú skvelé, avšak nielen v chladnejších ročných obdobiach môžu byť na pocit aj vzhľad chladné, čo platí aj pre rovnako obľúbenú dlažbu. Skúste to zmeniť kobercom, ktorým kritický povrch podlahy prekryjete a vytvoríte tak príjemné prostredie na bývanie. Položením vrstiev medzi seba a podlahu sa budete zaručene cítiť okamžite teplejšie a útulnejšie.

Veľmi podobné to bude aj pri prázdnych oknách, ktorým chýbajú luxusné závesy na mieru.

Každý jeden domov zdobí určite krásne veľké okno a práve pekné závesy či záclony mu môžu, ako aj celému priestoru, dodať tú správnu atmosféru. Pri výbere vhodnej dĺžky, farby a vzoru dokonca môže záves na okne miestnosť opticky zvýšiť.

Zároveň je praxou veľmi dávno potvrdené, že nielen svetlo, ale aj teplo cez okná nebude mať vďaka tejto tieniacej technike do vášho domova tak jednoduchú cestu. Vhodne zvolené závesy tiež dodajú priestoru extra hebkosť a útulnosť.

Navoďte atmosféru správne zvoleným osvetlením

Dôvodov, prečo je osvetlenie ďalším dobrým tipom na zútulnenie domova, existuje hneď niekoľko! Na vytvorenie útulnej atmosféry predsa neexistuje nič dôležitejšie a jednoduchšie zároveň. Pomôže vám zvýrazniť inak podceňovaný detail miestnosti, postará sa o bezpečnú prácu, zaistí optimálne podmienky na fungovanie a zlepší náladu.

Ak si ale nie ste istí, ako osvetlením vytvoriť útulnú atmosféru, začnite zhodnotením aktuálnej svetelnej situácie.

  • Koľko svetelných zdrojov je vo vašej izbe?
  • Aký je dizajn každého svetla?
  • Sú žiarovky, ktoré používate, teplé alebo studené?

Vyhnite sa svetlu ostrému a príliš strohému. Zaistite osvetlenie pracovných plôch a stolov pomocou stolových a podlahových lámp. Pre ešte útulnejšiu atmosféru využite, ideálne voňavé sviečky.

Ak ale aktuálne z finančných dôvodov neprichádza do úvahy zavádzanie ďalších svetiel a prestavba osvetlenia, uistite sa, že v miestnostiach, ktoré chcete zútulniť, používate iba teplé žiarovky.

Pridajte do interiéru viac živých rastlín a kvetov

Akýkoľvek živý prvok v domácnosti prispeje k pocitu útulnosti a pritom vás to nebude stáť veľa peňazí, energie ani času. Rastliny sú samé o sebe útulné, pretože sú to „živé bytosti“, ktorých prítomnosť vám spríjemní a skrášli každý jeden deň.

Uvidíte, že aj vďaka týmto jednoduchým krokom a doplnkom môžete zo svojho možno nudného domova urobiť niečo oveľa príjemnejšie a krásne.

Zdroj obrázka:New Africa/Shutterstock.com

Reklamný článok Seocentrum s.r.o.

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články