Ako nedať šancu novoročnej depresii?

Viete, čo je to tzv. Blue Monday (v preklade modrý pondelok)? Je to údajne najdepresívnejší deň roka, ktorý pripadol na 16. januára 2023. Našťastie, tento deň je už za nami, no prvé mesiace nového roka sa u niektorých ľudí spájajú s akousi novoročnou či posviatkovou depresiou. Kým niektorí vnímajú začiatok roka ako nový štart či príležitosť, pre iných je to nepríjemný návrat do krutej reality po tom, ako si počas sviatkov oddýchli s blízkymi. Otázka je – čo robiť, aby ste takejto depresii nedali šancu?

Kompletne to otočte

Ak ste s niečím vo vašom živote na konci predošlého roka neboli spokojní, je, žiaľ, vysoko pravdepodobné, že tieto negatívne pocity sa na začiatku ďalšieho roka ešte zintenzívnili. Je však vo vašich rukách, ako to zmeniť. Štart nového roka by predsa nemal byť o depresii, ale, naopak, o niečom dobrompozitívnom. Pozrite sa naň ako na šancu zmeniť negatívne veci.

Skúste otočiť depresiu na to, že konečne urobíte veci, ktoré ste dlho odkladali, a zmeníte to, čo nefungovalo – či už ide o prácu, vzťahy, bývanie, alebo čokoľvek iné. Ak je zmena k lepšiemu, dokáže byť krásna a kompletne vytesní akúkoľvek depresiu či zlé pocity.

Zlepšite životosprávu

Lepšia životospráva vrátane pravidelnej pohybovej aktivity pomáha zlepšovať náladu a zároveň bude vašou silnou zbraňou v boji proti depresii. Aj takto teda novoročnej depresii nedáte šancu. Nie, nebudeme vám radiť, aby ste si teraz kúpili permanentku do fitka a išli sa tam každý deň zblázniť, ako to robia niektorí novoroční nadšenci, ktorých to po pár týždňoch prejde.

Skúste niečo systematickejšie, aby ste sa cítili lepšie a ´funkčnejšie´, a k tomu pridajte stravu. Môžete si ju oživiť rôznymi doplnkami stravy, ako sú napríklad lipozomálne vitamíny, ktoré sú ľudskému telu veľmi dobre vstrebateľné. Samozrejme, konzumáciu výživových doplnkov vopred konzultujte so svojím lekárom.

Kvalitný spánok

Výhodou prvých týždňov nového roka je, že sami na sebe vidíme, ako nám prospel dostatok kvalitného spánku počas sviatkov (teda aspoň to u väčšiny z vás predpokladáme). Je to teda ideálny priestor na to, ako si spánkový režim nastaviť aj počas bežného roka. Od spánku sa totiž všetko odvíja – cvičenie, strava, to, ako sa cítime i vyzeráme.

Ak napriek tomu, napríklad pre vypätie v práci či v osobnom živote, trpíte ťažkosťami so spánkom, opäť si môžete pomôcť doplnkom stravy. V tomto prípade je účinný lipozomálny antistres komplex, ktorý obsahuje extrakt zo šafranu a Ashwagandy. Aj v tomto prípade jeho užívanie konzultujte s vaším lekárom.

Zdroj obrázka: Stock-Asso / Shutterstock.com

Reklamný článok Seocentrum s.r.o.

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články