Najčítanejšie Predstavujeme vám 

Akademická maliarka Iveta Lederer žne úspechy na domácich i medzinárodných výstavách.

Zanedlho po ukončení svojej výstavy v Budapešti otvorila 6.9.2021 výstavu VEĽKÁ HRA tentoraz na domácej pôde v Sajado Eurovea Galérii v čínskej reštaurácii nákupného centra Eurovea Bratislava.
Výstavu zahájila riaditeľka Turuk & Art Collective Vlasta Antalová, ktorá v spolupráci s programovým a umeleckým manažérom Igorom Turukom a kunsthistoričkou Máriou Horváthovou ohlásili už druhú výstavu na tomto mieste.
Kurátorka výstavy Mária Horváthová v úvode predstavila vystavujúcu a jej tvorbu.
V súčasnosti sa Iveta Lederer venuje 3D technike maľby, významnú časť jej tvorby tvoria aj originálne sklenené a paličkové čipky, ktoré získali ocenenia aj na svetových prezentáciách.
Vernisáž moderoval Peter Kočiš.
Hudobný hosťom bol René Schleifer – herec a operný spevák, ktorý hudobnými vložkami spríjemňovali a umocňovali umeleckú atmosféru vernisáže.
O významnosti výstavy a jej vystavujúcej Ivete Lederer svedčí fakt, že sa vernisáže zúčastnili aj významný činitelia slovenskej spoločenskej, kultúrnej a umeleckej scény. Chceli si nielenže pozrieť vystavujúce diela medzi prvými ale aj pohovoriť s jej autorkou ako: diplomat Ivan Surkoš s manželkou Ľubicou, spisovateľ, textár, dramaturg, scenárista, moderátor a cestovateľ Boris Filan, vicežupan bratislavského samosprávneho kraja Juraj Štekláč, speváčka Marcela Laiferová, výtvarníci Jaroslav Novák a Igi Brezo a ďalší.
Z vernisáže predkladám fotografie niektorých obrazov a momentky, ktoré som tam nafotil. Obrazy v 3D prevedení však nie je možné kvalitne verne nafotiť pretože ich tvar, jas, prevedenie sa mení od uhla, vzdialenosti pohľadu, či intenzity a druhu svetla a je potrebné ich vidieť osobne.
Výstava je predajná (dva obrazy sa predali už počas vernisáže) a potrvá do 1. októbra 2021
Zdroj Ivan Štelmák

 

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články