Aktuálne 

Aj vo vyššom veku stále aktívni

Čím ďalej tým viac máme medzi sebou ľudí, ktorí považujú vek len za číslo. A napriek tomu chcú byť aktívni. V kolotoči všedných dní nám neraz neostáva čas na to, aby sme sa zamysleli nad tým, že aj naši rodičia a starí rodičia navzdory obmedzeniam, ktoré s vekom prichádzajú, potrebujú žiť rovnako plnohodnotný život ako my. Život, ktorý by ich napĺňal a bol plný zážitkov a šťastia.

V Bratislavskom kraji nám na senioroch veľmi záleží a snažíme sa ich zapájať do diania, ponúkať im možnosti plnohodnotne prežiť život aj v neskoršom veku a tiež využiť rokmi nazbieranú múdrosť. Aj preto každoročne organizujeme podujatie Župná olympiáda seniorov, ktoré sa teší veľkej obľube. Na tomto ročníku sa zúčastnilo trinásť 6-členných družstiev seniorov, ktorí súťažili v siedmich zábavných športových disciplínach. Zároveň sme s krajskou organizáciou Jednoty dôchodcov na Slovensku v Bratislave uzavreli memorandum o partnerstve. Jeho cieľom je vzájomná spolupráca, presadzovanie spoločných záujmov najmä v oblasti zlepšovania kvality života a informovanosť v rôznych oblastiach (sociálne zabezpečenie, poskytovanie zdravotnej starostlivosti a pod.)

 

Seniori, to nie sú len ľudia v domovoch dôchodcov. Už po päťdesiatke majú svoje špecifické potreby a problémy. Práve preto sa o aktívnom starnutí čoraz viac hovorí nielen na európskej úrovni, ale aj u nás. Na Bratislavskom samosprávnom kraji sme sa rozhodli starším a ich rodinám uľahčiť život pri hľadaní potrebných informácií o sociálnej starostlivosti a pripravili sme pre nich jedinečného sprievodcu sociálnymi službami v našom regióne. Sprievodcu prehľadne dopĺňajú kontakty na poskytovateľov služieb v Bratislavskom kraji. Viac informácií o tom, ako pomáhame tým najzraniteľnejším, nájdete aj v brožúre Dva roky na župe.

Autor textu  Juraj Droba

 

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články