Ach tie Perseidy

No jasné, zase je tu polovica augusta a zase na oblohe lietajú Perseidy a tento raz je v noci parádne jasno, ani obláčka, viditeľnosť je skvelá, takže „padajúce hviezdy“ sa dajú výborne pozorovať. A samozrejme, niečo si pri tom poverčivo želať.
Len pozor na to, čo si človek pri tom pozorovaní praje, lebo sa to môže aj vypomstiť. Napríklad mne, aby som nemusel za odstrašujúcim príkladom chodiť príliš ďaleko. Mal som dvadsať rokov, zaľúbený som bol do 17-ročného dievčaťa a spolu sme pri ohníku sledovali Perseidy. Ja som si vtedy romanticky prial, aby sme sa raz vzali. Bože môj….. Inak, poviem Vám len tak medzi nami, že čo mi pri tom pozorovaní v ten večer a v tú noc prekážalo, boli prítomní rodičia z oboch strán. Lebo v takom veku za takej vlahej augustovej noci dvaja mladí milenci ozaj nepotrebujú bedlivý dozor štyroch rodičov. Ale mali oni pravdu, lebo človek nikdy nevie, čo takí mladí dokážu vyviesť ak sú počas teplej letnej noci sami…..
Ono sa mi to prianie aj neskôr splnilo ale nedopadlo to nakoniec dobre, takže moja rada: dajte si veľký pozor na to, čo si pri pohľade na padajúce hviezdy zaželáte. Jedno z bezpečných odporúčaní od skúseného človeka v zrelom veku seniora je priať si odchod celej tejto elity, čo je momentálne pri moci. To je to najrozumnejšie, čo si teraz možno v noci želať. To môže dopadnúť len dobre!
Text Michal Zoldy
Foto Pixabay

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články