Najčítanejšie Predstavujeme vám 

Verte mi, aj ja som mala vo svojom živote dobu temna, hovorí stále krásna Naďa (65)

Napriek tomu, že vás niekto dostane na kolená, ohovorí vás, opustí vás kvôli inej, zadlží vás, klame, vy z toho ochoriete, ležíte tvárou k zemi, chorá, opustená, slabá, nezanevrite, nebuďte zlí, jednoducho hľadajte cestu, ako z toho von. Veď ešte stále môžete rozfúkať plamienok. Fúkajte, fúkajte, kým sa nerozhorí nový život, nová sila, nové teplo, nové svetlo čistého života, ďalšia, lepšia a skúsenejšia etapa vášho života. Áno, toto všetko má za sebou táto žena Naďa Ambra Laban, ktorá študovala najskôr Lekársku fakultu, neskôr úspešne absolvovala Telovýchovný inštitút v Bratislave, pedagogickú a filozofickú fakultu, cestovný ruch i pedagogiku.

 

Jej detským životom bolo krasokorčuľovanie. Cez tento šport, ku ktorému ju priviedla mama, vnímala krásu, estetiku, poriadok, čistotu, zákazy i príkazy. Jej veľkým vzorom bol práve zosnulý Karol Divín. Od krasokorčuľovania nie je ďaleko k modelingu. Pracovala vo Viedni, dokonca aj v tíme haute couture Christiana Lacroix.

 

Ale jej vášňou je etiketa. Prečo?

Etiketa sa začína už v rodine. Najdôležitejšia je matka, tá udáva kódy „svätej“ rodiny. Etiketa sú pravidlá zdvorilého chovania v spoločnosti. Pre mňa etiketa vychádza z inteligentnej krásy, je to vaše srdce, ktoré sa vyvíja, kultivuje, ktoré vníma to dobré a filtruje to zlé a vy si vytvárate inteligentnú krásu, to krásne VY.

Môj krátky zoznam ako začať s vývojom inteligentnej krásy:

Starajte sa o seba a druhých

Láskavosť pre seba a pre druhých

Zdvorilosť pre seba a pre druhých

Asertivita pre dobro

Usmievajte sa

Vytvárajte si krásne spomienky

Obklopte sa krásnymi emóciami, dotykmi, ľuďmi, priestorom, predmetmi

Buďte v tom, čo robíte úprimní

Venujte sa charite, dobrovoľníctvu, podpore, pomoci, rade

Snažte sa nenadávať, neposmievať sa

Žite krásny život!

Absolventom mojich kurzov vždy hovorím: Odteraz sa vám bude horšie žiť. V električke vám bude vadiť, že mladí sedia a babičky stoja, budete prevracať očami, keď v reštaurácii oproti vám niekto drží príbor ako pero. Páni majú na sebe nesprávne oblečenie po 18 hodine a sú im vidieť chlpaté lýtka, dámy akosi zabudli na vkusné šaty do divadla, budete krútiť hlavou, čo to má vaša ministerka zavesené krku. Jednoducho skončil bezstarostný pohľad na život okolo vás. Môj prvý pohľad na muža, či ženu súvisí s čistotou. Veľmi ma prekvapuje, že človek, ktorí sa vozí na luxusnom aute má zanedbané žlté zuby…A mrzí ma, keď žena zabúda, že je dáma a nedá možnosť mužom, aby sa chovali ako gentlemani.

 

Pre mňa je etiketa životný štýl!

Text a foto Naďa Ambra Laban

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články