Najčítanejšie Pre zábavu 

Už ste niekedy premýšľali, aký ste typ mamičky? Nájdete sa medzi našimi 9 typmi?

Náš rodičovský štýl je určený nielen tým, v čo veríme a aké máme hodnoty, ale aj tým, kým sme. Sme rôzne osobnosti a to znamená, že budeme určitý typ rodiča. Ak poznáme svoju osobnosť, pomáha nám to akceptovať náš štýl rodičovstva, naše silné stránky môžeme využívať lepšie a umožní nám to na druhej strane potláčať naše slabé stránky. Anagram je jedným zo spôsobov, ako určiť štýl rodičovstva a popisuje 9 typov matiek. Urobte si test a potom zistíte, aké sú vaše silné a slabé stránky.

  1. PERFEKCIONISTKA

Táto mama má  perfektne zorganizovaný život a dokonale upratanú domácnosť. Má vysoké ideály a silný pocit, čo je správne a nesprávne. Svojim deťom poskytuje bezpečie, na čo využíva presne vytýčené a dobre udržiavané hranice.

Jej boj: Musí si dávať pozor, aby nebola príliš tvrdá na seba, na svoju rodinu a mala by umožniť svojim deťom robiť veci aj inak.

  1. POMOCNÍČKA

Táto mama je láskavá, empatická a rada sa cíti byť potrebná. Je to mama, ktorá nechá všetko tak, len aby svojim deťom priniesla do školy zabudnutý obed. Obetuje všetky koníčky,  len aby pomohla svojim deťom s tými ich. Jej deti sa cítia milované a obsluhované.

Jej boj: Musí byť opatrná, aby sa nestalo, že uspokojuje len potreby svojich detí a keď si uvedomí, že sa pre ne celkom obetovala a oni si to vôbec nevážia, zatrpkne.

  1. ÚSPEŠNÁ

Táto mama je sebaistá a orientovaná na dosiahnutie cieľov. Jedným z jej cieľov je aj byť skvelou mamou. Práve deti jej dodávajú energiu a nadšenie,aby im pomáhala riešiť širokú škálu životných príležitostí.

Jej boj: Táto mama musí vyvážiť svoje ambície, aby sa jej deti necítili pod tlakom a aby jej rodina nevyčerpala všetku energiu.

  1. ROMANTIČKA

Mama typu 4 je kreatívna, citlivá, láskavá a empatická. Toto je mama, ktorá stále niečo tvorí, zdobí, prerába byt, lebo miluje kreativitu, ktorú podporuje aj u detí.

Jej boj: Môže byť melancholická alebo náladová a mala by mať svoje  emócie pod kontrolou, aby mala dosť síl starať sa o svoju rodinu.

  1. VÝSKUMNÍČKA

Táto mama je mysliteľka a vynálezkyňa. Svoje deti vystavuje skvelým nápadom, skúma ich potreby, ich svet a teší sa, keď ich sleduje, ako im to ide.

Jej boj: Emócie sú pre túto mamičku chúlostivé a mala by si dávať pozor, aby neprehliadla emocionálne potreby svojej rodiny, najmä v období dospievania svojich detí.

  1. KOMPLIC

Táto mama je pracovitá, zodpovedná a spoľahlivá. Vytvára bezpečný a obohacujúci domov a je schopná predvídať a riešiť i budúce problémy.

Jej boj: Mamičky typu 6 môže ovládať strach a obavy. Mali by svojim deťom dovoliť určitú mieru vlastného rizika.

  1. NADŠENKYŇA

Táto mama je sociálne cítiaca, pozitívna, spontánna a miluje vzrušenie z nových dobrodružstiev. Bude sa hrať so svojimi deťmi a bude ich nadšene a nadovšetko milovať.

Jej boj: Nemala by zanedbávať bežné rutiny a povinnosti v domácnosti, ako aj dôležitosť školy pre svoje deti.

  1. OCHRANKYŇA

Táto mama je priama, sebaistá a všetko má pod kontrolou. Miluje celým svojimsrdcom a rovnako ohnivo bude bojovať za tých, ktorých miluje. Povzbudzuje svoje deti, aby si vyberali  veľké výzvy.

Jej boj: Mamičky typu 8 by mali zvládnuť akékoľvek problémy a dávať si pozor na to, aby sa nestali opičími matkami.

  1. MIEROTVORKYŇA

Táto mama je bezstarostná, všetko akceptujúca, jemná a pacifistická. Poskytuje teplý, stabilný domov bez drámy a podporuje svoju rodinu.

Jej boj: Nemala by sa usilovať o mier za každú cenu, ale naučiť sa láskavo zdisciplinovať a poučiť svoje deti.

 

Ilustračná foto Depositphotos.com

 

 

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články