Aktuálne Dobré rady 

Urobte si raz do týždňa octový kúpeľ nôh

Podľa čínskej medicíny majú naše chodidlá reflexné zóny, ktoré sú spojené s konkrétnym orgánom v tele. To znamená, že cez chodidlá môžeme svoje telo zbaviť vnútorných toxínov a tak zlepšiť celkové zdravie. Jedným zo spôsobov je kúpeľ nôh v jablkovom octe. Jablkový ocot má priaznivé účinky napríklad aj na zníženie hmotnosti, zmiernenie zažívacích ťažkostí, odstraňuje problémy s dýchaním a zlepšuje stav kože.

Naše nohy sú každý deň vystavené mnohým mikróbom, často sú nedostatočne okysličené, čo spôsobuje rôzne infekcie, otlaky, nepríjemný zápach, chodidlá mávame suché a drsné.

Jablkový ocot obsahuje biologický aktívne zlúčeniny, ktoré ničia baktérie a mikróby. Odstraňuje nepríjemný zápach, ošetruje plesňové infekcie, zmäkčuje pokožku, zlepšuje jej kvalitu. Jeho použitie je veľmi jednoduché. Jediné čo k tomu potrebujete je teplá voda, ktorú nalejete do lavóra a pridáte pohár jablkového octu. Môžete pridať aj niekoľko kvapiek levanduľového oleja. V kúpeli vydržte 30 minút a keď to budete robiť pravidelne raz za týždeň, tak výsledok sa určite dostaví.

Foto Depositphotos.com

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články