Dobré rady Najčítanejšie 

Tu je recept, vďaka ktorému moja 75 ročná susedka vyzerá lepšie ako ja, 60 ročná!

Moja susedka Adka má psíka, s ktorým chodí pravidelne na dlhé prechádzky. Každý deň, či je zima, či teplo, alebo prší. Má malú záhradku, o ktorú sa veľmi rada stará. Ale okrem toho si potrpí aj na zdravú výživu. Rada varí a vymýšľa hlavne ľahké  a chutné jedlá. Jej najobľúbenejším jedlom je však niečo, čo jej dodáva energiu a zdravie. Je to veľmi jednoduchý recept, ale účinný.

Pozostáva z troch surovín:

Prvá a najhlavnejšia je mrkva (300 – 400g). Mrkva obsahuje  dôležité vitamíny a minerály, ktoré posilňujú imunitu, zlepšuje metabolizmus a je výborná na zrak. Mrkva pomáha tzv. redoxným procesom, ktoré sú zodpovedné za energiu v tele.

Druhou zložkou je cesnak ( 2 strúčiky). Všetci vieme o jeho pozitívnych účinkoch na kardiovaskulárny systém. Cesnak podporuje proces riedenia krvi a odstraňuje prebytočný cholesterol v cievach. Posilňuje srdce a normalizuje tlak.

Tretie sú vlašské orechy (50g). Obsahujú omega-3 a omega-6 polynasýtené mastné kyseliny, ako aj stopové prvky: zinok, jód, selén. Orechy napomáhajú fungovaniu štítnej žľazy, pečene, posilňujú ochrannú funkciu v tele.

Príprava:

Mrkvu dobre umyte, nakrájajte, alebo nastrúhajte na hrubom strúhadle. Cesnak nakrájajte na drobné kúsky a spolu s nasekanými vlašskými  orechmi pridajte do mrkvy. Potom zalejte 2 lyžicami olivového oleja, dobre premiešajte a zdravé jedlo je hotové!

Ilustračná foto Depositphotos.com

 

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články