Aktuálne Dobré rady 

Trápia vás hubovité choroby nechtov na nohách?

Určite to nie je nič príjemné. Z estetického hľadiska, hlavne teraz v lete, keď nosíme šľapky a je to aj bolestivé, keď si obujeme napríklad tenisky. A ísť kvôli tomu na pedikúru, keď vieme, že na jedno sedenie sa to odstrániť nedá, alebo k doktorovi po nejakú mastičku? Tento problém spôsobuje buď znížená imunita, alebo tesné topánky, nadmerné potenie nohy, ale aj nadváha, ktorá prispieva k infekcii. Ak spozorujete na nohách takúto infekciu, treba ihneď konať. Pomôcť môže tradičná medicína, ktorá ponúka najlepšie prírodné liečivo na hubovité ochorenia. Potrebujete len dve ingrediencie:

jedlú sódu a jablčný ocot

Zmiešajte jablkový ocot s teplou vodou v pomere 1:3, nalejte do lavóra a ponorte nohy do tohto roztoku na 20 minút. Potom nohy utrite do sucha. Opäť nalejte do lavóra 2 litre vody a rozpustite v nej 2 lyžice jedlej sódy. V tomto kúpeli máčajte nohy asi 15 minút. Potom ich utrite a opatrne sa snažte odstrihnúť vyčnievajúce nechty. Ide to ľahko, lebo sú odmočené.

Ak chcete poraziť hubovú infekciu, musíte takto postupovať každý večer až do úplného odstránenia hubou napadnutej časti nechta. Podstata tejto metódy je v tom, že huba v kyslom prostredí hynie a sóda zabraňuje jej ďalšiemu šíreniu.

Foto Depositphotos.com

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články