Tipy triky 

Tipy pre dokonalú vianočnú domácnosť

Veľké vianočné upratovanie sa blíži. Najkrajšie sviatky v roku si zaslúžia čistú a voňavú domácnosť, v ktorej sa každý hosť bude cítiť ako doma. Ak nechcete mať stres na poslednú chvíľu, začnite s upratovaním vopred. Prinášame krátky manuál, ako na to.  

  1. Práčka ide častejšie ako kedykoľvek inokedy. Šetrite preto čas a energiu a používajte kvalitné pracie produkty. Získate cenné eurá pre váš rodinný rozpočet a strávite menej času pri práčke.
  2. Nezabúdajte na aviváž. Tajomstvom dokonale čistej a krásne voňavej bielizne je kombinované používanie pracieho prostriedku a aviváže. Práve tá dodá vašim obľúbeným kúskom zo šatníka na dotyk neodolateľnú hebkosť, krásnu vôňu a zároveň bude žehlenie jednoduchšie.
  3. Medzi vašimi prioritami by mal byť riad, ktorý bude počas návštev v neustálom kolobehu. Ešte predtým, ako k vám zavítajú rodinní príbuzní, vytiahnite zo skríň a poličiek vianočné prestieranie a prinavráťte mu čistotu.
  4. Umývanie okien takisto nemôže chýbať na zozname povinností. Zabudnite na zdĺhavé  čistenie a leštenie novinovým papierom. Kľúčom k úspechu je rýchla technika a správny čistiaci prostriedok s impregnačným efektom, ktorý odpudzuje vodu a špinu.
  5. Toaleta je vizitkou domácnosti. Navyše, v čase intenzívnejších návštev by sme jej mali venovať väčšiu pozornosť. O nepretržité čistenie a sviežosť sa postarajú pevné WC bloky, ktoré sa starajú o toaletu od prvého do posledného spláchnutia.
  6. Nemali by ste obísť ani šatník. Pretrieďte oblečenie podľa frekvencie používania a sezónnosti. Ak ste natrafili na kúsky, ktoré už nenosíte alebo neplánujete využiť, posuňte ich svojim blízkym, prípadne venujte tým, ktorí to naozaj potrebujú.

Účinní pomocníci od spoločnosti Henkel:

Vylepšený gél Somat GOLD v sebe ukrýva 12 funkcií, a tak bez námahy prinavráti riadu pôvodnú čistotu, žiarivosť a navyše je teraz zárukou dvakrát väčšieho lesku. Prípravky PUR Secrets of Care vynikajú svojím jemným zložením a neutrálnym pH. Účinne pôsobia aj na riad, ktorý po umytí ostáva perfektne čistý a žiarivý.

Persil Discs sú vôbec prvé štvorkomorové pracie kapsuly na trhu. Každá komora v sebe ukrýva jednu funkciu. V jednej komore je unikátna zmes enzýmov, ktorá si poradí aj s tými najodolnejšími škvrnami a nečistotami. Druhá obsahuje účinné polyméry a tie dokážu rozjasniť oblečenie až o 50%. Súčasťou tretej komory sú vonné zmesi, ktoré sú zárukou dlhotrvajúcej sviežosti. Posledná – štvrtá komora – sa stará o vlákna a zachováva pôvodný stav oblečenia.

WC bloky Bref DeLuxe, inšpirované vôňou francúzskych parfumov, poskytujú prvotriednu starostlivosť o toaletu a na výber sú až tri druhy vôní. Modrý variant je kombináciou citrusu, jazmínu a borovice. Ružový v sebe ukrýva spojenie papáje, orchideí a cédrového dreva. Fialový kombinuje vôňu zázvoru, bergamotu, jazmínu, levandule a santalového dreva. Každým spláchnutím si toaleta zachováva hygienickú čistotu, dlhotrvajúcu sviežosť a je chránená pred vodným kameňom.

Obľúbené aviváže Silan Suprême vnášajú do šatníka neopakovateľné vône, pripomínajúce očarujúce Francúzsko. Dlhotrvajúcu sviežosť a jemnosť si teraz môžete užiť aj s novinkou, tyrkysovým Silan Suprême Attraction. Je inšpirovaná nadčasovým univerzálnym parfumom a aviváž je tak vhodná pre mužov aj ženy. Každá fľaša je zároveň šetrná k životnému prostrediu, keďže je vyrobená z recyklovaného a ďalej recyklovateľného plastu.

Text a foto Seesame

 

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články