Tipy triky 

Starajte sa o pleť! Pomôže vám konope…

Starnutím pokožka stráca pružnosť a je na pohľad aj kvalitu suchšia a citlivejšia. A teda si vyžaduje aj špeciálnu starostlivosť. Pomôcť jej vie napríklad konope! 

Konopné produkty si zamilovali najmä priaznivci prírodných výrobkov. Obsahujú unikátne účinné látky, predovšetkým cannabinoidy, nachádzajúce sa v prírode len v tejto rastline, ktoré majú analgetický, antiseptický a hydratačný účinok, veľmi dobre na seba viažu a udržiavajú vodu. Okrem cannabinoidov nájdete v konope aj obrovské množstvo esenciálnych mastných kyselín, prírodných antioxidantov, kyselinu linolovú a stearidonovú, rôzne vitamíny aj minerálne látky.

Obzvlášť vhodná je konopná kozmetika pre ľudí, ktorí majú problémy s pokožkou, či už trpia atopickým ekzémom, lupienkou, akné alebo inými kožnými ťažkosťami. Je to vďaka antibakteriálnym a protizápalovým účinkom, ktoré konopné produkty majú. Skvelý účinok na pleť má napríklad BIO Konopný pleťový krém, ktorý ponúka spoločnosť Carun. „Obsahuje výťažok z celých rastlín konope (ako jeden z mála pleťových konopných produktov takéhoto druhu), konopný a jojobový olej, esenciálne mastné kyseliny, vitamín E a aj prírodnú zložku „MaySilk“, ktorá poskytuje pokožke nemastný hodvábny vzhľad. Všetky ingrediencie pôsobia na pleť hydratačne, omladzujúco, regeneračne a chránia pleť pred pôsobením voľných radikálov.“ – hovorí Martin Vajdík, majiteľ Konopnej apotieky Carun na Slovensku. Ako sme spomínali, vďaka obsahu cannabinoidov je tento krém obzvlášť vhodný pre pleť s rôznymi kožnými problémami (akné, ružienka, citlivá pleť, atopický ekzém a pod.) a pôsobí na ňu protizápalovo, antibakteriálne a upokojujúco. Bio Konopný pleťový krém sa ľahko rozotiera a zanecháva pokožku hodvábne jemnú a matnú. Je ideálny pod make-up a môže sa používať ako denný aj ako nočný krém. Nádherne vonia, je parfumovaný 100% prírodnými silicami z levandule, rozmarínu a citróna. Pozitívom je, že neobsahuje syntetické farbivá a konzevanty, nie je testovaný na zvieratách a spĺňa vegánske kritériá. BIO Konopný pleťový krém Carun kúpite na www.carun.sk alebo v Konopnej apotieke v Žiline, Trnave a Považskej Bystrici.

 

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články