Najčítanejšie Vaše príbehy 

Spolu s manželkou máme 167 rokov, hovorí Juraj Višný, priekopník kulturistiky v Československu

Ing.arch. Juraj Višný sa narodil v Bratislave v roku 1937, kde aj žil. Bol priekopníkom zdravého životného štýlu a kulturistiky v Československu. Propagátor, tréner, autor odborných kníh a prvým majstrom Československa v roku 1968.

Hral vo filmoch Kdo chce zabít Jesii a Objíždka. V roku 1968 emigroval a odvtedy žije vo Švajčiarsku, kde patril k uznávaným architektom. Juraj Šebo o Jurajovi píše vo všetkých vydaniach Zlaté 60. roky. Juraj chodí často na Slovensko, intenzívne spolupracoval s časopisom Muscle&Fitness, bol tiež blogerom na ich webe. Precestoval vlastne celý svet. Je inteligentný, bezchybne hovorí po slovenský a v písomnom prejave neurobí jedinú chybičku. Duševne a fyzicky by som ho prirovnal k zdravému aktívnemu šesťdesiatnikovi. Na týchto fotografiách má 70 rokov.

Juraj oslávil 85 rokov, je priam neuveriteľne fyzicky a tiež duševne vitálny. Jeho myšlienkové pochody, tvorba viet a gramatika sú úžasné…Čo odporúča seniorom? Pravidelné cvičenie a pohyb ako taký vôbec,  je cestou k fyzickej a psychickej vitalite aj vo vyššom veku.

 

Pred pár dňami sme mali malú rodinnú oslavu a naša vnúčka Céline nás dvoch pekne odfotila a tak ma napadlo si trochu zaspomínať. Z tej našej titulnej fotky sa na vás díva 167 rokov (Alice 82 a ja 85), nechcem povedať že múdrosti, ale určite toľko rokov skúseností. Pridám k tomu pár našich spomienkových fotiek od roku 1957, keď som ja mal 20 rokov a Alice 17 a až do roku 1974.Tie prvé naše fotky sú až 65 rokov staré a postupne mladšie, ale stále sú až polstoročia staré.
Moja manželka sa nikdy nechcela ako sa hovorí zviditeľňovať, až teraz som si dovolil (bez jej vedomia) dať na FB tých pár jej ozaj starých fotiek, rok potom ako sme sa zoznámili a neskoršie ked pôsobila aj ako manekýnka. Ona nikdy necvičila, akurát trochu a príležitostne športovala – v zime lyžovala, v lete hrala badminton a pri mori šnorchlovala.
Nikdy som ju k cvičeniu nedostal aj keď som jej viackrát vypracoval tréning. Teraz aspoň trochu bicykluje a šľape na takom crosstréner.
Mala od prírody peknú postavu a tu si udržala veľmi dlho aj keď nič preto neurobila. Okrem príležitostných diét nič nepodnikla pre svoje skrášlenie. Žiadne liftingy, umelé prsia, botox, tetované obočie, farba vlasov prirodzená a strihá si ich a aj účes robí už najmenej dve desaťročia sama.

A tak si s manželkou spokojne žijeme už 66 rokov!

 

Text Julius Karabinoš, Juraj Višný

Foto Ľudo Major, archív Juraja Višného

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články