Aktuálne Vaše príbehy 

Som jednoducho len záťažou pre našu preťaženú sociálnu poisťovňu, ktorej sa iste náramne uľaví ak ma tu už jedného dňa nebude.

Neviem čo budete dnes robiť ak vonku prší, lebo tu u mňa totižto stále vytrvalo leje, takže ja zostanem dnu a budem sa iba prevaľovať a driemať v posteli. Sem tam vytiahnem niečo z chladničky, mám tam aj ozrutné slivky a marhule z trhu, za veľmi dobrú cenu. Tu nie je tak draho ako v Bratislave. Tu by tí trhovníci nič nepredali ak by nasadili tie ceny zdola, kde prachatí zbytoční liberáli zarábajú kade tade po všelijakých ministerstvách a iných štátnych úradoch ťažké prachy. Tu sa žije skromne.
Včera ma vám v jednej zadumanej chvíli napadlo, že ja by som bol vlastne teraz v tomto bankrotujúcom štáte jeden úplne zbytočný človek ak by som bol ešte stále v aktívnom veku a zamestnaný. Lebo mojou odbornou a profesionálnou parketou vždy bolo propagovanie Slovenska doma a v zahraničí a vyzdvihovanie našej kultúrnosti, bohatej histórie, vyspelosti a vzdelanosti. Prosím vás, koho a kde by toto asi tak ešte dnes zaujímalo, veď dnes sa o národnej vyspelosti nesmie ani len pípnuť lebo dnes je národ nič, dnes je len EÚ a NATO a globalizácia. Kto by ma asi tak platil za šírenie dobrého mena Slovenska v zahraničí? Nikto. Bol by som zbytočný, ak by som sa pravdaže včas nestrčil šikovne do nejakého vplyvného politického zadku, v ktorom by sa mi potom vodilo výborne a mal by som sa super, aj keby som bol totálne neschopný. Veď vidíte, aké panoptikum to máme aj v tom našom parlamente, ako sa tam žije, intriguje a nič užitočné nerobí za nekresťanské platy koaličných poslancov. Alebo tým sebavedomým redaktorom v televíziách? Patrím do šrotu. Môžem akurát tak iba písať na Facebooku svoje príspevky a aj to ich radšej zverejňovať len pre priateľov. Som jednoducho len záťažou pre našu preťaženú sociálnu poisťovňu, ktorej sa iste náramne uľaví ak ma tu už jedného dňa nebude.
Ako vidíte, dnes naozaj nemám nejaké veľké témy na spoločný pretras, lebo čo som mal na srdci, to som tu postupne v uplynulé pracovné dni napísal a tak teraz len tak nezáväzne meditujem a píšem v podstate dohromady o ničom.
Na záver jeden aktuálny pohľad na pobúrkové ráno okolo mňa. Frajer na záver…
Text a foto Michal Zoldy

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články