Saténová posteľná bielizeň

Spaním strávime takmer tretinu svojho života. Počas spánku sa organizmus regeneruje a načerpáva nové sily. Preto by sme mali spraviť všetko preto, aby bol plnohodnotný a obohacujúci. K tomu nepochybne patrí aj kvalitná posteľná bielizeň. 

Zabudnite na „umelé“ polyesterové materiály, ktoré nie sú pre pokožku obzvlášť vyhovujúce. Tento materiál nie je v porovnaní s prírodnými alternatívami až tak priedušný a na dotyk je drsnejší.  Odporúča sa investovať skôr do prírodných látok, napríklad ako je satén. „Saténová posteľná bielizeň patrí k špičkovým výrobkom, látka má hustú a pevnú štruktúru s jemným povrchom, výborne saje vlhkosť a je priedušná, čo je dané prírodnou surovinou, z ktorej sa vyrába. Žiarivé farby, ktoré sú stále aj po mnohých praniach, robí zo saténovej posteľnej bielizne takmer nezničiteľný výrobok,“ radí Martina Matějovská, riaditeľka spoločnosti Matějovský, tradičnej českej značky posteľných obliečok a bytového textilu.

Rôzne druhy saténu

Ak sa rozhodnete pre saténové obliečky, máte na výber z niekoľkých druhov saténu. Ktorému dáte prednosť?

Bavlnený satén:

Bavlnený satén sa vyrába z vysokokvalitnej česanej 100% bavlnenej priadze. Je mimoriadne ľahký a jemný na dotyk, skvele odvádza vlhkosť a je priedušný. Vďaka dlhým jemným vláknam a atlasovej väzbe má látka veľmi hustú a pevnú štruktúru, ktorá je charakteristická prirodzeným leskom na lícovej strane a najmä dlhou životnosťou. Použité reaktívne farby látku ďalej zušľachťujú, navyše vďaka kvalite povrchu lepšie vyniknú a zdajú sa tak žiarivejšie. Ide o luxusný materiál, ktorý je synonymom pre kvalitu, krásu a pohodlie.

Mako satén:

Švajčiarsky prémiový bavlnený satén môžete poznať aj pod názvom Mako satén. Je utkaný z tej najjemnejšej 100 % česanej bavlnenej priadze, ktorá sa vyrába z akostných druhov dlhovláknitej egyptskej mako bavlny. Vyznačuje sa neuveriteľnou mäkkosťou, hebkosťou a prirodzeným leskom. Vysoká hustota tkania zaručuje veľmi pevnú štruktúru látky, preto majú výrobky z Mako saténu extrémne dlhú životnosť. Kvalita tohto luxusného prírodného materiálu sa radí na najvyššiu svetovú úroveň a uspokojí preto aj tých najnáročnejších zákazníkov.

Nie je satén ako satén

Pri kúpe saténovej posteľnej bielizne si pozorne prečítajte zloženie, vyberajte len zo 100% prírodných materiálov. Satén vyrobený z umelých vlákien je studený, klzký a nie je takmer schopný absorbovať vlhkosť. To znamená, že ak sa počas spánku potíte, všetok pot v podstate zostáva na povrchu látky, ktorá je potom lepkavá a chladí. Z tohto dôvodu nie je takáto posteľná bielizeň  vhodná na spánok, najmä pre alergikov a jedincov s citlivou pokožkou.

Zdroj foto: Matějovský

Pod fotky popisok – Inšpirácia – Matějovský

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články