Aktuálne Zdravie 

Reflexná masáž je veľmi účinná

Je to jednoduchý spôsob ako relaxovať a okamžite si zlepšiť náladu. A to už stojí zato, urobiť si túto masáž každý večer pred spaním. Veď únava z ťažkého pracovného dňa sa prejaví najskôr na nohách. Máte pocit, že všetky svaly máte napäté, kĺby sú neohybné a bolestivé? Reflexnou masážou si odstránite stres.

Chodilo je jednou z najcitlivejších častí nášho tela. Ak sa chodidiel dotknete prstami, alebo napríklad perom, pocítite brnenie a šteklenie. Číňania zistili, že akupunktúra ovplyvňuje nervové spojenia v tele a masírovaním určitých bodov chodidiel sa dajú zlepšiť mnohé dôležité funkcie. Výhodou je, že túto masáž si môžete robiť v pohodlí domova.Čo všetko môže takáto masáž ovplyvniť?

 

  • Ak nemôžete zaspať, požiadajte niekoho z rodiny, aby vám urobil masáž chodidiel. Po takejto masáži budete spokojne zaspávať.
  • Masážou chodidiel sa stimuluje celý imunitný systém.
  • Čoskoro sa zlepší aj trávenie, krvný obeh, artritída, organizmus nebude unavený a bude bez stresu.
  • Táto relaxačná terapia sa používa aj pre hyperaktívne deti. Masáž ich upokojuje.
  • Masáž nôh doplňte silicami, vonnými sviečkami, relaxačnou hudbou, alebo úplným tichom. Tak zvýšite jej účinnosť.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 Foto Depositphotos.com

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články