Predĺžte si životnosť a krásu zubných náhrad správnou starostlivosťou

Údržba a starostlivosť o zubné náhrady je pre udržanie zdravia ústnej dutiny a zabezpečenia trvanlivosti vašich náhradných zubov kľúčová. Hygiena však nie je všetko, pretože pod dlhodobú službu umelých zubov sa podpisuje aj ich správne uskladnenie.

Ako takéto predĺženie životnosti zubných náhrad vyzerá v praxi?

Hygiena je pre bezproblémové využitie zubných náhrad základ

Jedným z hlavných aspektov starostlivosti o vaše dôležité zubné náhrady je správne čistenie. Znamená to, že tak ako klasické zuby, aj protézy je potrebné pravidelne umývať, ideálne pomocou zubnej kefky a pasty aspoň dvakrát denne.

Zubná kefka by však mala byť o niečo šetrnejšia k materiálu náhrady a teda špeciálnejšia. Kvalitu  a dobrý stav tiež podporíte pravidelnými návštevami zubára, ktorý vám okrem dobrých rád môže odporučiť na spomínané čistenie protézy aj vhodné prostriedky.

Nájdite im miesto v kúpeľňovej skrinke

Okrem pravidelného čistenia umelých zubov by ste mali myslieť aj na ich správne skladovanie. Napriek tomu, že sú vyrobené z odolných materiálov, je dobré im nájsť miesto, kde sa nepoškodia.

Na tento účel je možné využiť napríklad aj moderné kúpeľňové skrinky, pretože sú dostatočne veľké a poskytujú protézam ochranu pred prachom a nečistotami. Pri výbere skrinky je ale dôležité zvážiť aj niekoľko faktorov, medzi ktoré patrí napríklad správna veľkosť a odolnosť materiálu voči vode a vlhkosti. Je tiež dobré, ak má tento druh nábytku aj určité vetranie, ktorým sa zabraňuje vzniku nebezpečných plesní.

Ako vidíte, správna starostlivosť o zubné náhrady a ich skladovanie sú kľúčové pre udržanie ich kvality a vašej zdravej ústnej dutiny, tak na ňu myslite.

Zdroj obrázka:deagreez/Adobe.com

Reklamný článok Seocentrum s.r.o.

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články