Dobré rady Najčítanejšie 

Poradím vám, ako žiť, aby ste sa dožili ďalších 10 rokov

Mám 60 rokov a chcem sa s vami podeliť so svojim plánom. Povedala som si, že nasledujúcich desať rokov budem  žiť zdravo a užívať si všetko, čo mi život ponúka. Potom si stanovím cieľ na ďalších 10 rokov, potom na ďalších, lebo sa chcem dožiť aspoň 90 rokov.

Aký je teda môj plán?

Prvá a zásadná vec na predĺženie života a teda aj zdravia je pohyb. Fyzicky totiž nestarneme  preto, lebo nám pribúdajú  roky, ale kvôli tomu, že nám pribúdajú choroby, ktoré si nazbierame počas celého života. Preto je mojou hlavnou životnou filozofiou pohyb. Hýbať sa stále, nezastavovať sa ani na okamih, ak vám to zdravie dovolí. Ak vám to nedovolí, tak aj tak treba vstať a aspoň sa plaziť, ale nesedieť!

Druhým faktorom je strava, chudnutie a normálna hmotnosť.

Tu neplatí žiadna výnimka! Ak máte napríklad 70 rokov a výšku 168 cm, vaša váha by nemala byť vyššia ako 62 kg. Preto je veľmi dôležité upraviť stravu tak, aby obsahovala čo najviac zeleniny, ovocia, obilovín, strukovín, kyslomliečne výrobky, menej sladkostí a nezdravých nápojov. Zlá strava a život bez pohybu, to je tá najhoršia kombinácia, kedy človek starne najrýchlejšie. Veď si len predstavte storočných Japoncov, akí sú chudí. Jedia veľmi skromne – ryžu, ryby, zeleninu. Takže aby som to zhrnula. Môj plán na najbližších desať rokov zhrniem asi takto:

  • správna výživa
  • neustály pohyb
  • chudnutie

Želám vám veľa zdravia!

Vaša Eva

Foto. Depositphotos.com

Zdroj https://zen.yandex.ru/media/blogger_na_pensii/rasskaju-kak-ia-sobiraius-prodlevat-sebe-jizn-esce-na-10-let-mne-seichas-60-5e808528dc7a763a3ee993d9

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články