Aktuálne Vzťahy 

Oni sa zase hádajú…

Dnes som bola svedkom rozhovoru dvoch mladých žien. Rozprávali sa o rodičoch, ktorí sú už penzisti. „Vieš čo?“ hovorí jedna, „ja zavolám mame, ona musí dať telefón na hlasitý hovor, aby počul aj otec, čo sa rozprávame. Po troch vetách si vymenia medzi sebou nejakú konverzáciu a začnú sa hádať. Nahlas, aby ma obidvaja počuli zakričím, nech si to vybavia potom, keď dotelefonujem.“ Tá druhá reaguje: „Aj u nás je to tak, stačí ak otec v kúpeľni nafŕka na podlahu, alebo zašpiní zrkadlo, už sú v sebe!“

Hádky a mlčanie

Aj tak často vyzerá manželstvo v penzii. Prečo je to tak? Podľa odborníkov vraj nikdy predtým partneri spolu netrávili taký dlhý čas v dôchodku ako teraz. Veľa párov totiž nie je pripravených na celé dni strávené  spolu. K väčšine dlhoročných manželstiev patrí tzv. ponorková choroba a na tom nie je nič divné. Podstatné je aj to, že mužské a ženské starnutie je odlišné. Ženy seniorky sú viac aktívne, chcú sa baviť, chodiť do spoločnosti. Chcú si užívať život. Mužské starnutie je iné. Muži sa do seba uzatvárajú a z mnohých sú samotári. Ak si niekde vyrazia, tak je to do prírody, či na ryby.

Bolo by naivné si myslieť, že ľudia, ktorí spolu vydržia až do penzie, žijú potom ako hrdličky. Jedna pani vraj varí svojmu mužovi až trikrát do týždňa brokolicu, lebo vie, že ju neznáša. Iná pani tajne predala manželov album zo vzácnymi známkami, lebo je  veľký držgroš a všetko čo ona kúpi, je vraj zbytočné.

Jasné, že vždy ide o banality

Nekomplikujme si kvôli nim život, lebo naozaj stresové situácie nás možno len čakajú.

LIS

Ilustračná foto Depositphotos.com

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články