Aktuálne Vaše príbehy 

Nezdá sa vám, že mužské srdcia „starnú“ akosi skôr ako ženské?

Nie preto, že niekto celý život fajčí a pije, má nadváhu, ďalej je to nesprávna výživa, či dedičná predispozícia. I keď aj toto môže mať vplyv.  Predstavte si, že je to aj  nedostatok plnohodnotného nočného spánku. Ak srdcový sval v noci neodpočíva, potom je pre neho mimoriadne ťažké zotaviť sa počas dňa. Svoju úlohu zohráva aj vysoký krvný tlak bez liečby a bez zmeny životného štýlu, ktoré ovplyvňujú činnosť srdca.

Povedzme si teraz ten hlavný dôvod, prečo mužské srdce jednoducho nevydrží vysokú záťaž.  Je to práca. Áno, tá najobyčajnejšia práca, do ktorej každý deň chodíme, aby sme si zarobili a nejako prežili na tomto svete. Bohužiaľ, z roka na rok je mužské telo slabšie. Muži sú v skutočnosti slabší ako ženy. Ťažko znášajú pracovný tlak, stres, nervy a úzkosť. Všetko, čo sa deje, si berú „bližšie k srdcu.“ Ak muž pracuje duševne, potom má vysokú záťaž na srdce a ak pracuje fyzicky, telo sa opotrebováva ešte rýchlejšie. Muži to majú v práci ťažké. A práve každodenná práca opotrebováva ich telo.

Ak porovnáme mužov a ženy, tak ženy sú silnejšie, hoci sa im hovorí slabšie pohlavie. Fyziologicky a mentálne sú slabší muži. Takže sa musíme postarať o našich mužov! Oni potrebujú pracovať menej a my (zrejme) musíme pracovať viac.

Napíšte svoj názor do komentárov! Myslíte si, že muži sú slabší ako my ženy?

Foto Depositphotos.com

Text Andrea Maliková

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články