Najčítanejšie Predstavujeme vám 

Naša Majuška

Pani Mája Velšicová, naša MAJUŠKA, ako ju všetci voláme, je úžasná bytosť. Jej charizma a šarm vyžarujú z nej takou silou, akoby sme vnímali jej auru. Majka má v sebe niečo, čo má málokto a to je schopnosť získať si ihneď srdce každého človeka bez rozdielu veku. Jej múdrosť,  rady, jej jedinečnosť a veselá povaha, to je ona – herečka, speváčka, textárka, kabaretiérka, moderátorka, úžasná matka a skvelá priateľka. Na na umeleckej scéne je vyše 60 rokov. Má za sebou vyše 8000 predstavení so svojím manželom Michalom Slivkom doma i v zahraničí. Začínala ešte ako študentka druhého ročníka AMU v Tatra kabarete s Františkom.Krištofom Veselým, Františkom Dibarborom a s ďalšími legendami.

Po smrti manžela sa dala na sólovú dráhu. Zložila a naspievala vyše 70 piesní. Písala ich s láskou aj s pokorou, preto sú priam balzamom na našu dušu. Chytia človeka za srdce a zostanú v ňom. Každá jej pieseň je odrazom jej života. Spieva o láske, o smútku, o sklamaní, ale aj o túžbach, vďake a preto sú jej pesničky pravdivé. Keď Majka vyjde na javisko, hneď má o 20 rokov menej. Doslova ožije a jej srdiečko patrí divákom. Jej koncerty sú vždy vypredané a diváci tlieskajú a kričia: Mája, Mája. Majka. Vo svojom veku je veľmi aktívna. Stále píše scenáre a piesne.

Účinkuje v rôznych televíznych hrách, v Súdnej sieni…

Majka je obrovským prínosom pre TV ŠLÁGER, kde moderuje a robí rôzne projekty. Pre dvomi rokmi dostala ocenenie NÁRODNÁ UMELKYŇA ČESKEJ A SLOVENSKEJ PESNIČKY.

Účinkovala aj na Novej scéne vo veľmi úspešnom predstavení Najstaršie remeslo.

Prepožičala hlas Romy Schneider vo filmoch a jej hlas si pamätáme aj z dabingu postavičky malého Aladára v Maďarskom seriály Miazgovci. Počas svojej kariéry natočila niekoľko slovenských filmov. V decembri 2018 bola premiéra muzikálovej rozprávky z dielne Walt Disney – Návrat Mary Popins, kde prepožičala hlas Balónovej pani. Bola to pre ňu pocta, keď sa dozvedela že ju do tejto roly vybral americký producent.

 

Pred pár rokmi Majka prekonala dva infarkty. Chvála bohu je tu s nami, žije, spieva a tvorí pre nás. Verím že mala pri sebe všetkých anjelov a vrátili ju sem medzi nás, medzi priateľov a blízkych.

Majka je mojou priateľkou pár rôčkov a vnímam ju ako blízku dôvernú bytosť, ktorá je tu vždy pre mňa a ja pre ňu. Zoznámili sme sa v kúpeľoch, hneď sme si padli do oka a Majka povedala: „ Vieš, spomedzi sto žien som si vybrala teba!“ Obrovské ďakujem MAJUŠKA ZA TO ŽE SI, ZA TO ŽE SI V MOJOM SRDCI. Majke želám veľa síl a krásne slnečné dni plné lásky, šťastia a radosti so svojimi milovanými a priateľmi.

YouTube tv kasino

Text a foto Edita Andelová

 

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články